Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic NV-HS800 fonia lub konwerter

13 Sty 2005 22:56 1031 4
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Proszę o pomoc w przestrojuniu tego video. Po zastosowaniu konwertera FG3 firmy MJM dżwięk jest ok, ale nie świeci się dioda STEREO.
    Dziwna jest pośrednia nie pamiętam układów, ale za głowicą jest płytka z jednym filtrem 6,5 a obok płytka z pośrednią, gdzie wystęoują 4 filtry 2x 5,5 i 2x 5,75 . CZy lepszya będzie fonia F88 z MJM?

Nie mam pilota do tego sprzętu, ale może istnieje zmiana standardu fonii w ustawieniach magnetowidu.
    Czy ktoś posiada schemat tego video.
    Proszę o odpowiedź.
    Dziękuję.
  • Poziom 28  
    Magnetowid masz z niemiec- posiada niemieckie stereo-A2, a w Polsce jest Nicam-wiec nie bedziesz mial stereo.
    Chyba,ze jakaś sieć kablowa nadaje w A2, lub w 6,5MHz i 5,5MHz.
  • Poziom 13  
    Dzięki, tak już wiem o tym.
    Co sądzicie o Nicamie z MJM do magnetowidu, to powinnno rozwiązać problem?
    Mam jeszcze problem z prowadzeniem taśmy obroty są nierówne ( kołysanie dziwięku i zaniki obrazu) czy wymienić rolkę dociskową czy to może kondensatory zasilaczu lub w silniku.
    Nie mam jeszcze serwisówki i nie wiem, które kondensatory trzeba wymienić.
  • Pomocny post
    Specjalista od sprzętów RTV
    Zacznij naprawę od zasilacza - sprawdź (wymień) kondensatory elektrolityczne.
    Schemat zasilacza masz na pw, podaj jakie literki(a) są po 800--
  • Poziom 13  
    Dzięki literki to EG po 800 byłem na Wolumenie i kupiłem kompatk z serwisówkami Panasonica dużo modeli jak ktoś będzie potrzebował proszę o kontakt na tym poście. Wymieniłem rolkę dociskową była popękana, ale to nic nie pomogło( na kołysanie dżwięku i odrazu). Jutro (może) zajmę się kondziorami.
    Czy ktoś wie jaki pilot powinien być do tego Video?