Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno Citroena Xantii 1,8 + lpg, 1997, 3600 zł - czy warto?

DJ SNap 11 Cze 2012 21:46 1086 2
  • #1 11 Cze 2012 21:46
    DJ SNap
    Poziom 15  

Witam,

Znalazłem Citroena Xantie 1,8 z sekwencją LPG Lovato. Auto ogólnie zadbane, silnik chodzi ładnie (nie sprawdzałem przedmuchów), jeżeli chodzi o zawieszenie to działa tylko przód (tył jest odłączony i utrzymuje się na jednym poziomie - nie jest nisko, jest średnio). Auto jest wyposażone w klimę natomiast nie działa kompresor (również odłączony). Płyn LHM był wymieniany na bieżąco, rozrząd przy 200 tyś (obecny przebieg 240 tyś). Sprzedawca (osoba prywatna) ma całą teczkę dokumentów wraz z fakturami za serwis.

W zestawie są:
    - sezonowe opony letnie (obecnie stoi na zimowych)
    - płyn LHM (cały)
    - wycieraczki przednie Valeo
    - filtr paliwa Bosch
    - filtr oleju Bosch
    - komplet świec Bosch

Po przejechaniu się nim nie stwierdziłem szarpania, sprzęgło też działa poprawnie.

Jutro stawiam na serwis. Pytanie: brać czy nie brać?

Gaz założony w 2003 roku. Jeżeli chodzi o zawieszenie (tył) i klimę to ich nie działanie mi nie przeszkadza (jakie będą koszta naprawy?).

Jeżeli nie Xantię to co innego proponujecie (benzyna lub benzyna-gaz, silnik najlepiej do 1,6, wyjątki do 1,8 , spory samochód, fajnie by było gdyby była klima no i tania eksploatacja).

0 2
  • Pomocny post
    #2 11 Cze 2012 22:46
    kamil907
    Poziom 28  

Oczywiście, że warto. Koszt naprawy zawieszenia nie powinien być wysoki. Wystarczy tylko znaleźć osobę która się dobrze orientuje w tych citroenach i nie ma w tym nic trudnego. W tej cenie na pewno nie znajdziesz lepszego auta.

0
  • #3 17 Cze 2012 23:17
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Jest to stosunkowo najtańszy samochód, a zarazem z jedna z lepszych ocen w tym segmencie i roczniku.
    Koniecznie weź do zakupu kogos kto tym jeździ , lub naprawia. Choć nie jest to tak drogi w naprawach wóz jak mówia obiegowe opinie

0