Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Ferguson Ariva TT HD PVR czy warto ...

maryanek 11 Cze 2012 22:09 2331 0
    maryanek
    Poziom 14  
    Witam
    Zakupiłem niedawno nowy TV to model Sony Bravia KDL-46HX923 i mój problem jak na chwilę obecną to dekoder gdyż jestem w posiadaniu naprawdę dobrego dekodera FX7600 UCI z czytnikiem kilku kart itd... Do tej pory był dobry ale telewizor wymusił kupno dekodera HD... I teraz mam dylemat stoję na krawędzi kupna dekodera Ferguson Ariva TT HD PVR. Jak czytałem ten właśnie dekoder został nagradzany złotym pikselem itd... więc wypadało by myśleć ze to naprawdę dobry dekoder z górnej półki ale dzisiaj rano kilka minut przed zakupem znalazłem całkiem odmienną ocenę jakiegoś gościa który twierdzi że obraz jest jakby lekko za mgłą i za tą cenę nie ma czystości obrazu jakiej by się mogło oczekiwać po takim dekoderze... po za tym kilka rzeczy tam nie działa zbyt sprawnie itd... I oto moje pytanie czy ktokolwiek ma w posiadaniu ten dekoder i może się podzielić jakimiś spostrzeżeniami ? i kolejne to czy istnieje jakaś alternatywa przy której z góry wiadomo że obraz jest kryształ ? a że jestem maniakiem pięknego obrazu nie chcę się zawieść wywalając ponad 1100zł na dekoder...
    W porównaniu do Dreamboxa 8000 wiadomo wypada może słabo ale niemiecki skubaniec kosztuje 4 razy więcej... a ma prawie to samo w środku...

Serdecznie proszę o rady... tylko błagam nie mówicie mi idź sobie i weź philipsa za darmo cyfry :)

a co musi mieć mój przyszły dekoder HD ?
    - obraz kryształ to po pierwsze
    - możliwość pauzy czyli twardziel lub możliwość jego podłączenia
    - wszystkie wyjścia USB z tyłu nie z przodu jak większość fergusonów (tylko ariva z tematu ma USB z tyłu)
    - obsługa wielu kart głównie chodzi mi o Polsat i Cyfrę
    - możliwość nagrywania

Na podanym wyżej TV pliki MKV czy BlueRay wyświetlane są wprost wyśmienicie nie można chyba już osiągnąć więcej chyba ze zrobią wyświetlacze amoled czy retina ale to już przyszłość tak więc jedyne co chcę osiągnąć kupując nowy dekoder to wspaniały obraz bez nawet krzty nerwów podczas oglądania....

Wymagający jestem wiem....

Pozdrawiam serdecznie...