Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita HR3000C brak udaru

Olek34 11 Cze 2012 22:19 5361 9
  • #1 11 Cze 2012 22:19
    Olek34
    Poziom 8  

Witam,proszę o pomoc,kolega posiada taki sprzęt HR3000c lecz przestał działać udar,czasami po podniesieniu jej przedniej części ku górze lekko udar się pojawi bez obciążenia ale zaraz znika,czy ktos ma pojęcie która z części mogła się uszkodzić,(smar jest)?
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 9
  • #3 13 Cze 2012 20:42
    Olek34
    Poziom 8  

Witam,znalazłem sklep oraz taki sam rysunek w sklepie on-line z numerami fabrycznymi.Z tego co podałeś koszt naprawy to nie są duże pieniążki najdroższy jest uszczelniacz 27zł,moje pytanko jest następujące: miałeś już taki przypadek czy to standard w takich młotkach?
    Pozdrawiam-Olek.

1
  • Pomocny post
    #4 13 Cze 2012 22:53
    zbs77
    Poziom 9  

Witam.Pracuje w serwisie makity .Naprawiłem tych młotków naprawdę dużo. Podane pozycje wymieniamy w zasadzie zawsze (element z 3 pinami czasami pęka lub 3 piny są za głęboko wciśnięte , co do drugiego elementu zazwyczaj jest w kawałkach). Ten model młotka jest naprawdę udany ,najszybciej zużywa się uchwyt narzedzia (lufa) i elementy omówione wyżej,wymiana uszczelnień w zasadzie jest niepotrzebna (nad podziw się nie zużywają) chyba że na bijaku (jeśli ten złoty jest przetarty).Myślę że po rozebraniu młotka wiele się wyjaśni.

3
  • #5 14 Cze 2012 20:34
    Olek34
    Poziom 8  

Super.Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź.Przekażę koledze a On na pewno sobie z tym poradzi.Dziękuję i pozdrawiam.

0
  • #6 10 Sty 2013 16:27
    SebaMarek
    Poziom 10  

Witam,
    mam problem z uchwytem wierteł - przekręca się lekko w uchwycie wiertło i się klinuje - zgodnie ze wcześniejszym rysunkiem mam wytarte kulki kołek nr 5 i 19 są troszkę ścięte czy wystarczy je wymienić czy muszę wymienić również uchwyt narzędzia nr 20 może jeszcze pierścień nr 6 bo ta sprężyna z blaszki nr 7 to chyba się nie zużywa - czy też? - Tak naprawdę to co trzyma wiertło SDS - te kulki czy w uchwycie jest jeszcze jakieś prowadzenie na te podłużne cienkie rowki w wiertle?
    Proszę o pomoc

0
  • #7 10 Sty 2013 19:03
    Jacek1983rr
    Poziom 23  

Jeżeli nie chcesz dwa razy robić to wymień 5,6,7 ( nie widać śladów zużycia ale mogła stracić na swojej elastyczności),12(mały koszt a uszczelni),19, 133(uszczelnienie przy okazji),20 oraz smar. Jeśli chcesz wybrać tańszą wersję to nie wymieniaj pozycji 133 i 20 choć to w tym elemencie są rowki, które zapobiegają obracaniu się wiertła.

0
  • #8 10 Sty 2013 22:47
    SebaMarek
    Poziom 10  

Dziękuję za pomoc - wymienię chyba wszystko.
    Najdroższe z tego to lufa nr 20 ale jak pisałeś to w niej są rowki / wypusty które trzymają wiertło ??? - u mnie w środku jest gładko ??? Czyli jak do lufy nr 20 wkładam wiertło i nawet do samej części bez kulek to nie powinno się obracać ???
    I jeszcze jedno jaki smar - tym oryginalnym z tubki smarowałem uchwyt wierteł w środku - czy dobrze? i nasmarować nowe części?

0
  • #9 15 Sty 2013 12:25
    zbs77
    Poziom 9  

Witam.Brak prowadzeń w uchwycie powoduje wypadanie wiertła -należy wymienic uchwyt narzędzia oraz elementy poruszane wcześcniej w temacie .Smar do środka młotka nr katalogowy 181490-7 30ml.Przy pełnej wymianie smaru 1.5-2 tubki. Smar do narzedzia (do uchwytu) nr 194683-7 .

Dodano po 5 [minuty]:

Smar do środka jest za rzadki do uchwytu (nic się nie stanie ale może wypływac na zewnątrz).

0
  • #10 28 Sty 2013 07:20
    error1189
    Poziom 2  

Witam, mam problem z tym młotkiem. Wymieniłem uszczelniacze na tłoku i iglicy. Dałem nowy uchwyt sztyftu bo stary był połamany, nowy pierścień gumowy (nr. 27), smar. Po złożeniu udar pięknie bije ale już na drugi dzień wogóle go nie ma. Co jest przyczyną? Dodam że dopiero dzisiaj zauważyłem ze na bijaku jedna uszczelna jest pęknięta, czy to może być przyczyną że udaru dalej nie ma?

4