Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagem D67W blokowanie się słuchawki z niewiadomych przyczyn

bc211 11 Cze 2012 23:57 1546 0
  • #1 11 Cze 2012 23:57
    bc211
    Poziom 30  

Nie wiem czy w odpowiednim dziale, więc w razie czego poproszę o przeniesienie.

Ostatnio orange w połączeniu z tp oferuje usługę voip, która pozwala na realizowanie połączeń telef. drogą internetową. Nie wiem czy dobrze to ująłem chodzi o to, że wraz z podpisaną umową znajomy dostał bezprzewodowy aparat telefoniczny pracujący na f ok. 1,7GHz w postaci adaptera/centralki podłączanego do portu USB urządzenia Lifebox oraz terminalu/słuchawki, gdzie równocześnie sygnał analogowy na łączu został wyłączony i poprosił mnie o pomoc przy ciągle blokującym się aparacie telefonicznym. Facetka na błękitnej linii twierdzi, że przejście z powrotem na analog jest nierealne, gdyż wiąże się to ze zmianą jakiegoś systemu infrastruktury. Nie wiem czy to ściema typu walić kit za wszelką cenę żeby nie przyjmować reklamacji, czy o czymś nie wiem (sąsiedzi mają ADSL+analog i wszycho gitara) chodzi po prostu o to gdy skieruję zapytanie czy można z powrotem na analog jestem zasypywany pytaniami (czyżby taktyka » pierwszej kontroli technicznej dokonuje klient ? ) na temat urządzenia, linii, poprawności połączeń, konfiguracji, itd. co fajniejsze zdawałem relację co to za telefon, gdyż jedna pani go nie znała słyszę tyle ściemy, że aż kotłuje mi się w głowie akurat telekomunikację to ja w szkole miałem mniejsza o to oskrżają mnie, że to moja wina gdyż aparat był reklamowany [data] i uszkodzeń nie stwierdzono, i usilnie próbują mi wybić sobie z głowy analog.

W czym rzecz:

Podstawowy problem dla zwykłego kowalskiego, to sparowanie urządzeń przy pomocy magicznego przycisku w "podłodze" lifeboxa w sytuacji gdy z niewiadomego powodu pojawia się komunikat "rejestracja słuchawki", następnie kwestia opóźnień w komunikacji urządzeń, kwestia wytłumaczenia resetu routera i synchronizacji ADSL-u, ciągle blokujący się aparat, fałszywy komunikat o stanie akumulatorków AAA (zmierzone), pojawiające się i znikające na przemian dźwięki klawiatury, dzwonka oraz niepowodzenia podczas próby komutacji połączenia » trzeba tak kilka razy zanim usłyszę w słuchawce sygnał oczekiwania. Próbowałem obczaić o co biega miałem godzinę na to zauważyłem, że po wyjęciu baterii i odłączeniu wszystkiego od zasilania zmienia się logika błędów w tej słuchawce i funkcje j/w zaczynają świrować losowo w chwili przełączenia się słuchawki ze stanu uśpienia (słychać wtedy delikatne "puknięcie" z głośniczka). Nie chciałbym się rozpisywać tyle ściemy ile dzisiaj usłyszałem trzeba by całą stronę...dodam jeszcze tylko, że "jakiś ktoś" przyjmujący reklamację stwierdził winę akumulatorków AAA. Znajomy durny (żartobliwie) wywalił za nie 2 dychy w błoto.

Poradziłem im jak coś nawali wyłączyć listwę AC, wyjąć baterie, włączyć, sparować i odczekać aż zatrybi, gdyż wtedy się normuje.
    Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia, sposoby na problemy związane z tą zabawką, to było by fajnie.

pozdrowienia

0 0
  Szukaj w 5mln produktów