Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję schematu TIG Fronius TransTig 200 lub pedału sterującego

hacker28 12 Cze 2012 00:35 5872 0
    hacker28
    Poziom 10  
    Witam szanownych kolegów z forum, zakupiłem jakiś czas temu spawarkę TIG firmy FRONIUS model TRANS TIG 200, wiem że posiada ona funkcję sterowania prądem przy użyciu pedału i chciałbym tą funkcję wykorzystać, sprzedający posiadał tylko do niej pełne okablowanie (palnik, masa, mma) bez przystawki do pulsu, i bez zdalnego pedału. Wtyczka palnika jest podłączona do gniazda (AMPHENOL 16S-8S) 5 pinowego, przełącznik jest podpięty pod piny A-B, szukając schematu podłączenia pedału do Froniusa (szukałem po wtyczce AMPHENOL 16S-8S, bo wg modelu nie znalazłem) natknąłem się na forum amerykańskiego Millera gdzie ktoś opisał podłączenia pinów dla starych typów tigów Millera wykorzystujących to gniazdo; podłączenie pinów A i B się zgadza ale co z wartościami potencjometru wewnątrz pedału. Zwróciłem się z prośbą do serwisu Froniusa w Polsce o odpłatną pomoc ale zero odzewu z ich strony (jak na razie). Dlatego proszę was o pomoc z moim problemem o podanie schematu pedału albo całego TIGa. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Poniżej opis z forum Millera, zdjęcia Froniusa z tematu oraz wartości napięć w gnieździe:

A- SWITCH
    B- SWITCH
    C- POT MIN/MAX
    D- POT MIN/MAX
    E- POT SLIDER

NAPIĘCIE MIĘDZY PINAMI:
    A-E 19,9V
    A-B 19,9V

Poszukuję schematu TIG Fronius TransTig 200 lub pedału sterującego Poszukuję schematu TIG Fronius TransTig 200 lub pedału sterującego Poszukuję schematu TIG Fronius TransTig 200 lub pedału sterującego Poszukuję schematu TIG Fronius TransTig 200 lub pedału sterującego
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.