Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba satellite l650 1nu czyszczenie

12 Cze 2012 07:16 2305 4
  • Poziom 7  
    Posiadam laptop który podałem w temacie i zamierzam go poczyścić, głównie z kurzu itp. ale to będzie moje pierwsze czyszczenie laptopa i ogólnie jego otwieranie. Jakieś wskazówki?
    Na co uważać, czego użyć?
    Pisze tak popularny temat ponieważ ponoć model ma duże znaczenie w tym ale ja nie znalazłem nic o moim modelu.
  • Poziom 10  
    Posiadam ten sam model. Co do czyszczenia wewnątrz obudowy wolałbym oddać fachowcowi co za parę złotych by to zrobił. Ja czyszcząc swój z kurzu przedmuchałem go sprężonym powietrzem. wszystkie otworki od wentylacji oraz radiator bo tam bardzo dużo kurzu się osadza. Na własną odpowiedzialność mógłbyś jeszcze zdjąć klawiaturę i i przedmuchać od góry bo po zdjęciu jej masz fajnie widoczny wentylatorek. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Przy czyszczeniu sprężonym powietrzem radziłbym uważać głównie na 2 rzeczy.. tj na głośniki, żeby membran nie zniszczyć oraz na wentylator. Kierując strumień sprężonego powietrza na łopatki wentylatora wprawiamy go w ruch obrotowy. Jak wiadomo może się w nim wyindukować napięcie, jeśli takowe obroty będą wyższe lub przeciwne do tych na jakich nominalnie pracuje wiatrak istnieje możliwość uszkodzenia płyty. Radzę odłączyć wiatrak od płyty
  • Poziom 10  
    dokładnie. Ale po zdjęciu klawiatury masz dobry widok na wentylatorek i bez problemu możesz go czymś zablokować :)
  • Poziom 12  
    Można i tak. Przede wszystkim dobrze wydmuchać radiator.