Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor jako monitor do komputera

lowbird 12 Cze 2012 11:26 4704 10
  • #1 12 Cze 2012 11:26
    lowbird
    Poziom 23  

Cześć.

Szukam TV 40-42" i karty graficznej (w innym temacie), aby spiąć to po HDMI i oglądać głównie filmy i youtube. Czasami granie na XBox360, a na codzień TV SD średnio 2 godziny dziennie. Budżet: 2700 na obie części, więc przypuszczam, że na samo TV jakieś 2400.

Ważna informacja jest taka: miałem (i mam nadal, tylko w nie swoim pokoju) przez rok czasu Toshibe 40vl748. Bardzo chwaliłem sobie ten model ze względu na design, matryce i podświetlenie, skalowanie TV SD. Wkurzające było odtwarzanie filmów z USB. Nie czytał niektórych, nie miał polskich znaków w napisach, a Firma nie ma zamiaru poprawiać firmware'u. Kupiłem sobie router. Chciałem się pobawić w internecie na tym TV. Nie wyszło mi to, nie znajdywał mi tego routera. Oddałem ten TV do innego pokoju, teraz nie mam żadnego.

Zmiana koncepcji! Pomyślałem sobie: "przecież moge kupić TV i podpiąć jako monitor do PC'ta". Odpadną w ten sposób problemy z internetem, napisami, etc. Nie mam jeszcze karty graficznej, bo bym spróbował jak ta Tośka sie zachowuje, bo jako wyświetlacz kanałów TV SD jest bardzo fajna. Odtwarzałem na niej film 720p z USB i podobało mi się.

Piszę też drugi wątek odnośnie karty graficznej. Chyba powinienem najpierw kupić karte, przetestować Tośke i wtedy miałbym większe doświadczenie. Tak czy siak proszę o jakieś porady na tym etapie, póki nie mam jeszcze grafiki.

Temat powiązany z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2314933.html

Pozdrawiam. Krzysiek.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3,8x3,1m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    1metr gdy siedze przy monitorze (tv wisi nad monitorem), niecałe 3m gdy siedze typowo do filmu.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Sam, a czasami kilka osób do meczu, lub Xboxa
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Małe kąty. Głównie na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Od południa. TV na środku wschodniej 3,8 metrowej ściany. Widzę w ekranie Toshiby zachodnią ściane i troche siebie.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Jw.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    HDMI, dobry ekran.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Jw.
    10 .Jakie urządzenia?
    Wzmacniacz stereo, ale to z PC'ta
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    4/5.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Błyszcząca mi pasowała, ładnie wygląda.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Discovery, sport.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Przez PC.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Raz na jakiś czas pare godzin na Xboxie.
    16. Preferencje co do marki?
    brak.
    17. Preferencje co do wielkości?
    40-42 cali.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Brak przydatnych funkcji/ ubogie menu. Małe możliwości konfiguracji.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2400PLN.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Ma nie mieć 3D.

0 10
  • #3 12 Cze 2012 16:02
    lowbird
    Poziom 23  

Dziękuję za odpowiedź. A co myślisz o Philips 40PFL5007K? Jak z jego skalowaniem SD? 400Hz, ma WiFi, wiec zanim zmieniłbym podzespoły w komputerze, mógłbym sie pobawić.

0
  • #4 12 Cze 2012 17:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest extra ale przecież napisałeś błyszczącą matryca Ci lepiej pasuje dlatego nie dostałeś w ofercie.
    A w ogóle do Tych potrzeb byłby najlepszy.

0
  • #5 12 Cze 2012 17:36
    lowbird
    Poziom 23  

Napisałem, że mi pasowała i że ładnie wygląda, a matowej nie miałem :) Muszę obejrzeć gdzieś tego TV.

0
  • #8 14 Cze 2012 10:15
    MediaSklep_pl
    Poziom 11  

Nie uważam żeby 3D było koniecznością w przypadku autora. Możesz zwrócić uwagę na Samsunga 40D5500, raz że mieści się w podanym przez Ciebie budżecie,dwa dobre parametry i trzy zbiera pozytywne opinie. Ewentualnie Philips 40PFL5007K.

0
  • #9 14 Cze 2012 10:28
    lowbird
    Poziom 23  

Właśnie ten Philips do mnie najbardziej przemawia, zwłaszcza to 400HZ. Tylko w EUROagd mają słaby sygnał akurat na tym tv i ciężko mi coś konkretnego powiedzieć. 3d szczerze to mi lata. Nie oglądałbym dużo takich filmów.

0
  • #11 16 Cze 2012 18:26
    lowbird
    Poziom 23  

Odebrałem wczoraj philipsa pfl5007. Trafił mi się bad piksel- czarny. Czy na to jest gwarancja i czy mogę zamienić tv na inny egzemplarz? Nie żeby mi on specjalnie przeszkadzał. Ale płaciłem za 1920x1080, a nie za 1920x1080 -1 i jakbym otworzył pudełko i włączył go w sklepie, to bym nie przyjął.

Ogólna opinia po zainstalowaniu:
    +ładne kolory i wyświetlanie
    +wifi chula i ładnie daje rade
    -bardzo wolna zmiana kanałów
    -duży lag przy wpisywaniu nazwy szukanego filmiku na youtube (na bieżąco szuka klipów z podobną nazwą, choć ta jeszcze w całości nie jest wpisana)
    -cieńsze śruby do montażu na ścianie, niż w Toshibie, musiałem szukać innych, bo w komplecie nie dali (choć nie pamiętam czy przy uchwycie nie było dwóch rodzajów śrób).

0