Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM Thinkpad T43, Windows na pendrive, błąd kopiowania

Ress33 12 Jun 2012 14:35 2889 2
    Ress33
    Level 9  
    Witam

Posiadam w/w laptopa IBM Thinkpad T43, który najprawdopodobniej ma uszkodzony mostek południowy, przez co nie wykrywa żadnego dysku. Wymiana takowego jest w stosunku do jego ceny zbyt kosztowna, więc postanowiłem zainstalować Windowsa XP na pendrive.

Najpierw chciałem zainstalować go z pendrive na pendrive, ale gdy były podłączone dwa pendrive'y nie dało się sformatować docelowego, gdyż widział go jako uszkodzonego.

Rozebrałem mojego Windowsa z SP3 - według poniższej instrukcji
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1388352.html
    wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją, zrobiłem plik iso i nagrałem na płytkę.
    Podczas instalacji pendrive jest formatowany i zaczyna się kopiowanie plików, jednak przy 40 % następuje błąd, "nie można skopiować pliku admparse.dll.mui", można go pominąć, jednak podczas kopiowania co chwila jakiś plik odmawia posłuszeństwa. Po zakończeniu instalacji braki są tak duże, że windows przestaje się wgrywać przed drugim etapem.

Sprawdzałem pamięci pod hirenem - są ok, dla pewności przetestowałem 3 różne osobno i razem - za każdym razem to samo.

Co może być powodem błędu przy kopiowaniu? Źle utworzona / nagrana płytka ? Coś z formatem pendrive'a (próbowałem fat32 i ntfs)?

Próbowałem korzystać z Mini XP z dysku Hiren's - ale najważniejszą rzeczą, jaka ma być możliwa pod tym windowsem jest korzystanie z internetu mobilnego, niestety jednak pod Mini Xp z hirena wykrywa urządzenie mobilnego internetu nie nadając mu konkretnej nazwy (samo huawei mobile bez numeru) - nie daje tym samym możliwości korzystania z internetu mobilnego. Samodzielna instalacja sterowników również kończy się fiaskiem.

Co mogę zrobić, żeby odpalić windowsa ze sterownikiem do internetu mobilnego z mojego pendrive'a ? Może ktoś ma jakiś pomysł ?
    helmud7543
    Level 43  
    A port USB nie jest obsługiwany przez ten uszkodzony mostek południowy?
    Ress33
    Level 9  
    Pendrive jest normalnie wykrywany, i wpięta sama tasiemka od cd-romu, identyfikująca się w biosie jako Atapi CD rom (blablabla).

Nie jest tu ważne czy to jest mostek południowy, czy jednak nie - potrzebuję odpalić windowsa z działającym modemem Huawei E160G - z Pendrive'a.

Jest na to jakiś sposób ? Poza w/w niedziałającym ?