Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

13Z011 Zelmer, zablokowany system parzenia - brak reakcji

wemtik 12 Cze 2012 14:41 3222 1
 • #1 12 Cze 2012 14:41
  wemtik
  Poziom 8  

  Witam, padł Ekspres Zelmera 13Z011.
  Przed 2 miesiącami były pierwsze problemy z podawaniem wody-(pojawiał się komunikat o jej braku, pomimo pełnego zbiornika) i po 2 tygodniach blokadzie uległ zespół parzenia, który zgodnie z instrukcją został odblokowany.
  Obecnie zespół parzenia zablokował się na dobre. Wprawdzie, po 2-ch dniach ciągłych prób, na chwilę udało sie go odblokować ale ekspres pracował przez chwilę z "wielkim wysiłkiem" - słychać było dziwne odgłosy ciężkiej i spowolnionej pracy. Po czym, przy próbie mielenia kawy, zablokował się na dobre.
  Proszę o pomoc i podpowiedź co może być tego przyczyną i jaki może być orientacyjny koszt naprawy (CZY WARTO?). Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź. "Przyznam, że kawa była rewelacyjna"

  1 1
 • #2 02 Wrz 2012 11:06
  heroaro
  Poziom 9  

  witam
  mam to samo nasmaruj wazeliną techniczną plastikowy gwint prowadzący w zespole parzenia taki główny od spodu go widać a jak się zablokuje to tzeba go przekręcić kombinerkami od spodu za ten gwint włączyć i wyłączyć (co jakiś czas po myciu ponawiaj smarowanie) w sprawie brakującej wody to pływak w zbiorniku na wodę za słabo się podnosi ja wyjąłem gumkę zabezpieczającą i pływak a pod niego włożyłem jedną kulkę steropianu włożylem z powrotem pływak i gumkę i działa. takie domowe sposoby.
  pozdrawiam

  2