Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator nawiewu Valeo. Scenic II 2008r i inne francuskie auta

bialasek 12 Cze 2012 15:13 5485 0
  • #1 12 Cze 2012 15:13
    bialasek
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem ze sterowaniem nawiewem w Scenicu II z klimatyzacją automatyczną (klimatronik). Objaw jest taki, że nawiew nie reaguje na żądane ustawienia. Na wyświetlaczu wyświetla się prawidłowo, jednak na początku nawiew nie reaguje, a po kilkunastu sekundach rozkręca się do max prędkości niezależnie od ustawienia. Przy ustawieniu nawiewu na 0 wyłącza się. Mosfeta sprawdziłem był OK, ale dla pewności zmieniłem na nowy IRFP064N. Niestety objaw jest dalej taki sam. Sprawdzałem sygnał z panelu sterowania który idzie na regulator (pin 6 złącza 2) i wydaje się być prawidłowy - napięcie spada wraz ze wzrostem żądanej prędkości wentylatora - zgodnie z instrukcją serwisową Renault. Jeden z kondensatorów na płytce wygląda na pęknięty (na zdjęciu kondensator nr 1).
    Czy ktoś miał może podobny problem?
    Czy ktoś ma może wiedzę jakie to są kondensatory, te pokazane na obrazku?
    Dodam jeszcze, że układ był po wymontowaniu zaśniedziały. Wyczyściłem spirytusem i przelutowałem podejrzane luty.

Z góry dziękuję za pomoc.

Regulator nawiewu Valeo. Scenic II 2008r i inne francuskie auta

Po zamianie na sprawny regulator wentylacja działa prawidłowo. Nie znalazłem przyczyny usterki regulatora. Sprawny kupiłem za 60zł.
    Brak odzewu. Temat zamykam.

2 0