Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon (1M) - kodowanie ABS

12 Cze 2012 15:56 6320 14
  • Poziom 10  
    Cześć,
    Mam taki problem a w zasadzie kumpel ma problem bo kupił Leona 2001r. świeci się kontrolka hamulca ręcznego. Po sprawdzeniu vagiem wyskoczył błąd czujnika jednego z kół oraz błąd 01044 czyli złe kodowanie sterownika. Po wymianie czujnika pierwszy błąd zniknął ale z drugim mamy problem i w związku z tym proszę o Waszą pomoc.

Aktualnie sterownik ma kodowanie 0021505.
    Silnik ASV
    Skrzynia EGS manualna 5b.
    po guziorach nie widać żeby miał ASR albo ESP

Czy to kodowanie jest rzeczywiście niewłaściwe czy może coś było kombinowane z ABSem
  • Poziom 39  
    Nr sterownika ABS podaj.
  • Poziom 39  
    U mnie wychodzi 0021505.
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ok, przenoszę do początkujących, tam na przyszłość proszę zakładać tematy.
  • Poziom 10  
    sterownik nie przyjmuje innego, wchodzi tylko 0000000.
    Sprawdziłem z ciekawości kodowanie w swoim samochodzie Golf IV skrzynia 6b, jest jeszcze ASR i EDS, sterownik 1C0 907 379 K i kodowanie jest dokładnie takie same (0021505)
    od czego więc zależy kodowanie?
  • Poziom 34  
    Wejdź w przekodowywanie i wpisz 0001025. Takie powinieneś mieć prawidłowe kodowanie.
  • Poziom 10  
    Witam. Mam taki problem... W Seacie Leonie 2000r 1,8T po odczytaniu błędu VAGiem (ABS-ASR) zaczęły mi mrugać na przemian dwie kontrolki wykrzyknik i kontrolka ABS i jeszcze do tego cały czas tłucze gong... Zwaliło mi się kodowanie czy coś innego????. Numer części 1J0 907 379 AF
  • Poziom 32  
    Jaki masz błąd kolego? Może być kilka i od tego zależy nasza odpowiedź?
  • Poziom 10  
    Właśnie oto chodzi że brak błędu. Sprawdzałem błędy VAG 4.9w ABS-sie i niechcący nacisnąłem na logowanie. Gdy wyszedłem z programu to zaczęło się to dziać. Mógł się w jakiś sposób sterownik uszkodzić?

Dodano po 4 [godziny] 6 [minuty]:

Jak odczytuje VAG-iem sterownik ABS to w miejscu kodowania programowego jest 0.
  • Poziom 32  
    To teraz musisz zakodować jeśli kodowanie masz 0000, musisz znaleźć jakie powinieneś mieć kodowanie, poszukaj odpowiedniej strony podpowiedź ross... i tam szukasz swojego typu, rodzaj abs, silnik itp.