Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Twardy pedał hamulca Opel Astra F 1.7TD 1997r

pawel1991-19 12 Jun 2012 16:22 14690 8
    pawel1991-19
    Level 9  
    Witam. Mam taki problem jak w temacie. Dziś rano jadąc z pracy przez pierwsze 15km miałem hamulce sprawne. Wszystko było z nimi ok. Zaś po przejechaniu tego dystansu skuteczność hamowania zmalała praktycznie do zera, pedał hamulca zrobił się twardy i ciężko jest wyhamować nawet z małej prędkości. Koła nie są w stanie się zablokować, płynu w zbiorniczku nie ubyło. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    carrot
    Moderator of Cars
    Albo serwo, albo wakupompa (w isuzu na alternatorze, w silniku opla na wałku rozrządu), trzeba sprawdzić czy wytwarza podciśnienie
    guard10
    Level 28  
    Witam przedewszystkim sprawdz przewod podcisnienia do serva.Pozdrawiam
    pawel1991-19
    Level 9  
    przewód który idzie do serva taki gumowy jest cały, tylko że na wejściu przy obudowie serwa jest troszkę luźny (mozna nim kręcić)

Dodano po 55 [minuty]:

Jeszcze jedno spotrzerzenie: Kiedy przegazuje samochód tak do około 3 tysiecy obrotów pierwsze uderzenie w hamulec jest lekkie do samego końca, zaś kolejne wciśniecie hamulca powoduje że pedał staje siętwardy i skuteczność hamowania znów jest znikoma.
    markslew
    Level 27  
    Wdus hamulec, trzymajac zapal silnik, pedal powinien opasc po noga. Jesli nie opada to servo albo vacum-pompa. Dokrec ten przewod.
    lukpol16
    Level 1  
    Mam podobny problem w oplu astra F 1.7TD z 1995r. z silnikiem isuzu. Pedał hamulca twardnieje przy hamowaniu pulsacyjnym i nie tylko także przy zwykłym hamowaniu. Wymieniłem serwo a problem dalej został. Wszystko zaczęło się parę tygodni po wymianie alternatora na używany czy możliwe że to wina pompy alternatora??? szybciej nie było problemów z hamowaniem.
    ociz
    Moderator of Cars
    Taką pompę łatwo jest uszkodzić przez zanieczyszczenia które mogły się tam dostać. Jak jeszcze się walała na szrocie...
    adik855
    Level 11  
    A probowalem po odpaleniu sprawdzac czy hamulec idzie w dol i robi sie miekki? Jesli nie to znaczy ze serwo.