Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału z anteny satelitarnej.

mac007 12 Cze 2012 16:43 3126 3
  • #1 12 Cze 2012 16:43
    mac007
    Poziom 2  

Witam, otóż mam pewien problem chciałbym rozdzielić sygnał z anteny satelitarnej na 2 dekodery do dwóch oddzielnych telewizorów. Otóż będąc w sklepie elektronicznym doradzono mi kupno 2-WAY SPLITTER'a oraz jeszcze jedno kabla z złączkami. Dekodery są z telewizji na kartę oraz neostrady tp. Czy jest opcja że telewizja będzię działać tym sposobem? Dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam.[/i]

Przypomnę, że dział Instalacje antenowe zajmuje się tylko "zagadnieniami" :
    --- Dobór anten, sposób prowadzenia instalacji odbiorczej, podział sygnału na kilka odbiorników, instalacje TV naziemnej oraz kablowej. Nie dotyczy TV SAT. ---

BEZ SAT (nie dotyczy SAT).
    Przenoszę do innego działu. [SP5ANJ]

0 3
  • Pomocny post
    #2 12 Cze 2012 16:49
    egon42
    Poziom 37  

Nie będzie działać do tego potrzebny jest konwerter z w 2 wyjściami tw.twin jak rozdzielisz za pomocą 2-WAY SPLITTER'a to możesz uszkodzić oba tunery.

0
  • #3 16 Cze 2012 10:36
    bazily
    Poziom 10  

Możesz jeszcze zastosować multiswitch ale to dość drogie rozwiązanie, możesz również połączyć oba dekodery o ile jedne z nich ma wyjście sat, ale wtedy oglądasz albo jeden albo drugi dekoder - można tez dwa na raz ale tylko programy z jednej polaryzacji więc to trochę utrudnione.

Najtańsze rozwiązanie zostało podane w poście wyżej - konwerter twin i po kłopocie.

PZDR :)

0
  • #4 17 Cze 2012 22:19
    mac007
    Poziom 2  

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, i chyba tak postąpię . Dobrze że się upewniłem, w sklepach coraz częściej pracują nie kompetentne osoby.

0
  Szukaj w 5mln produktów