Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hulajnoga spalinowa projekt

12 Cze 2012 17:46 5235 8
  • Poziom 8  
    Witam,
    To jest mój pierwszy temat dlatego przepraszam ze ew. błędu w doborze miejsca na forum lub tym podobnych.

W te wakacje chciałbym wykonać hulajnogę spalinową. Jako baza posluży mi mini cross (planuje wykorzystać kola, hamulce, zawieszenie i inne szpargały) :)
    Ramę zespawa mi mój znajomy.

Teraz główne pytanie:

Czy do takiego projektu lepszy byłby silnik od mini crossa z przekładnią czy taki do kosy spalinowej. Nie zależy mi zbytnio na v-maxie (30 km/h wystarczy w zupełności)
    ale chciałbym, żeby podjeżdżała pod lekką górkę.

Na allegro jest silniczek od kosy 5.2 KM myslę że taki powinien wystarczyć :P

Pytanie nr 2

Może miałby ktoś pomysł na jakichś sposób składania przednich amotyzatorów??

Z góry dziękuję za odp. :)
  • Poziom 28  
    Witam,
    Ja byłem posiadaczem hulajnogi elektrycznej w ktorej sie spalil regulator obrotow, wiec zmienilem silnik z elektrycznego na spalinowy (taki od minicrossa), hulajnoga smigala pieknie na tym silniku, po 1 roku sprzedałem ją.

Odnośnie Twoich pytań, proponuje Ci silnik od mini crossa.
    Na pytanie drugie nie odpowiem, ponieważ nie wiem jak ma wygladać hulajnoga.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Witam,

Osobiście skłaniałbym się w stronę silnika od piły 5KM powinno wystarczyć poza tym zawsze lepiej mieć coś w zanadrzu :)

Wykonałem rysunek poglądowy, miejsce w którym chciałbym aby hulajnoga się składała oznaczyłem czerwonym kwadratem.
    Hulajnoga spalinowa projekt

Miałby ktoś może zdjęcia/pomysł jak zamocować taki silnik (są na nim tylko 4 śruby do przykręcenia dzwonka sprzęgła)
  • Poziom 28  
    Składanie hulajnogi proponowałbym zrobic takie jakie jest w wiekszosci hulajnogch,
    (tylko z wytrzymalszego materiału (grubsza stal)) tz na prostym zawiasie zabezpieczanym śrubką lub jakimś sworzniu na sprężynce.

Moja hulajnoga wciagala 55-60km/h, (silnik od mini crossa) aah to byl sprzet :D

Jeśli chodzi o mocowanie silnika, to trzeba kombikowć np zamiast istniejącej śrubki (na bloku silnika np skrecajaca dwie połówki silnika) wstawić dłuższą i kawałek płaskownika z otwotem przyspawany do ramy i bedzie git :D.
  • Poziom 8  
    Osobiście miałem pomysł aby zastosować rozwiązanie występujące w hulajnogach GoPed (coś w stylu zwykłego zawiasu usztywnianego rurką)
  • Poziom 28  
    Każdy pomysł jest dobry, GoPed też.
  • Poziom 8  
    Witam,
    Przewidywany czas rozpoczęcia projektu za jakieś 2 tyg :)
    Postaram siw wszystko relacjonować na bieżąco