Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita 6271D uszkodzony włącznik wymiana CEP75N06 na inny mocniejszy, tylko jaki

12 Cze 2012 17:54 3336 4
  • Poziom 23  
    Witam. Dostałem do naprawy taką wkrętarkę. Uszkodzona była szczotka silnika. Kupiłem nowy oryginalny silnik. Wszystko działało do czasu kiedy chciałem sprawdzić jaka mocna jest ta wkrętarka. 1 bieg, ręka na "futerko" i test. Nie trwało to długo, max 5sekund i element CEP75N06 w włączniku umarł. W montażu silnika na pewno się nie pomyliłem:) Albo za mocny ścisk dłoni albo wadliwy mosfet. Chociaż wkrętarka dużo już przeszła to mosfetowi nic nigdy nie było. Na próbę czy reszta elektroniki włącznika działa dałem chwilowo rfp50n05 który miałem pod ręką. Działa..... Jaki inny (mocniejszy) mosfet dać w miejsce oryginalnego aby znowu wkrętarka do mnie nie przyszła?
  • Poziom 18  
    Nie ma potrzeby wstawiać mocniejszy bo on i tak jest dużo mocniejszy niż pisze na wyłączniku m.in na 75v . Ewentualnie możesz CEB75N06
  • Poziom 23  
    A jakiś inny o takich samych parametrach? Oryginał coś nie jest dostępny...
  • Poziom 7  
    odnosnie tego tematu czy jest mozliwosc zreanimowania wylacznika w tym modelu wkretarki po odwrotnym podlaczeniu zasilania ?
  • Poziom 10  
    iku18 napisał:
    ...i tak jest dużo mocniejszy niż pisze na wyłączniku m.in na 75v

Dokładniej pisząc to ten Mosfet jestdo 60v, a 75A, mocniejszy od niego będzie
    CEB80N75 - 75V 80A
    CEB85N75 - 75V, 86A
    chociaż nie uważam żeby taki duży był potrzebny.
    (w dodatku seria CEB ma jedną nóżkę ułamaną co może być nieco kłopotliwe)