Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Modus - UCH / przełącznik zespolony

slenart 12 Jun 2012 19:59 9242 5
    slenart
    Level 11  
    Witam

Od kilku dni jestem szczęśliwym(?) posiadaczem Modusa 1.4 16V 2004r.
    Posiadam następujący problem:
    Po przekręceniu kluczyka na pozycje zapłonu, włączeniu świateł pozycyjnych i przełączeniu dźwigni kierunkowskazu w górę zapalają się światła mijania, po przełączeniu dźwigni na środek dalej świecą, gasną dopiero po przełączeniu dźwigni w dół. Podobnie wygląda to po zapaleniu samochodu - na światłach pozycyjnych przy zmianie kierunkowskazów robi się błyskoteka. Po włączeniu świateł mijania wszystko działa OK.
    Gdy ostatnim położeniem dźwigni kierunkowskazu była góra po zgaszeniu samochodu nie gaśnie całkowicie podświetlenie zegarów - świeci się godzina i temp., niekiedy występuje problem z odpaleniem samochodu - po przekręceniu kluczyka zapalają się światła mijania a rozrusznik nie kręci, nie działa zamek klapy bagażnika. Wystarczy przełączyć dźwignię kierunków na dół niezależnie czy auto jest odpalone, na zapłonie czy bez kluczyka - problem ustępuje.
    Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna - przełącznik zespolony czy UCH?
    Jak zidentyfikować/wykluczyć jedno z nich?
    Może to jeszcze coś innego?

Pozdrawiam
    ZSMS
    Level 13  
    Miałem taki przypadek w Clio 3. W tamtym wypadku do wymiany był cały przełącznik (koło 5 stówek z oryginału). Przepraszam, że nie mogę dać jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Sprawdź umasowienie modułu UCH.
    bombel1985
    Level 12  
    Ja bym zaczą od dobrej diagnostyki clip-em :D
    panam
    Level 29  
    Modus i przełącznik, tak ja w każdej nowej renault, przełącznik z zespołem diod, bardziej skomplikowana diagnostyka,wychodzi kilka przewodów (cztery) i sterują wszystkim. W zasadzie psuł się przełącznik ale to musisz sprawdzić.
    Moderated By Pawel wawa:

Poprawiłem pisownię. Proszę używać funkcji sprawdzania pisowni. Jeszcze jeden tak skandalicznie napisany post i będzie ostrzeżenie.

slenart
    Level 11  
    Witam ponownie.
    Dziś prawy kierunkowskaz całkowicie przestał działać. Rozebrałem przełącznik zespolony okazało się że styki od przełącznika kierunków były trochę zabrudzone miedzianym nalotem prawdopodobnie robiło się zwarcie oraz jeden przewód oderwał się od taśmy. Przeczyściłem, złożyłem, puki co działa, wszystkie objawy ustąpiły.
    Dzieki za zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam.