Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu Ysus LJ41-03431A, LJ92-31341A z plazmy Samsung PS-42C7SX

12 Cze 2012 20:00 3920 7
  • Spec od car audio
    Witam!
    Jak w temacie szukam kompletne SM telewizora lub schematu samego Ysus do TV Samsung PS-42C7SX/XEH ch. D74A. Ysus jak w temacie. Może ktoś ma i się podzieli, ewentualnie wspomoże linkiem.
    Pozdrawiam Tomek.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Firna S. schematów Y-sus / Z i X nie podaje _tajemnica firmy.
    Poszukaj na forum swego czasu zamieszczano "przybliżone " schematy moduów.
    Szukaj po opisie driverów sterujących polowymi (RJH3077)
    Poczytaj o
    Cytat:
    Samsung PS-42C7S
    panel S42SD-YB06
    Y-Main 42 sdv5 LJ41-03431A (BN96-03102A)
    LJ41-03xxxx *to jest oznaczenie pcb drukowanej, po dodaniu lub ... elementów występuje pod inną nazwą niż LJ92-xxxx
    X-Main 42 sdv5 LJ41-03430A
    Logic Main LJ41-03136A
    SMPS PSPF441A01A
    Main BN41-00745A / BN94-00932B

Bloki X/Y chodza także ze szkłem S42SD-YD09,
    * (PHILIPS 42PF7320/10 ch.LC4.9E AA , szkło: S42SD-YB05 / inny logic: LJ41-03075A )

Wejdz w tryb autonomiczny dla tego panelu , wtedy możesz okreslic co masz uszkodzone.
    Napięcia na PSU zgodne z danymi stickera np.Vs =196V

Manuala szukaj na elektrotanya.com
    Ja mma okrojoną wer. (ok.1.5Mb w pdf) potem jak znajdę to wrzuce do bazy.

Przebiegi na X
    Szukam schematu Ysus LJ41-03431A, LJ92-31341A z plazmy Samsung PS-42C7SX-sus ( w LG nosi nazwę Z-sus)
    czyli oscylogramy na wyj. kabla z Xsus na panel
    Wazne przebiegi z Ysus ( na wyj. driverów, masz opisane jako pkt.kontrolne) oraz napięcia
  • Spec od car audio
    lisek napisał:
    ...Manuala szukaj na elektrotanya.com
    Ja mma okrojoną wer. (ok.1.5Mb w pdf) potem jak znajdę to wrzuce do bazy.

Dzięki lisek za odpowiedź!
    Stronę elektrotanya znam i mam już pobrane kilka SM tego chassis. Niestety brak tam schematów Ysus i stąd moje pytanie na forum. Producent prawdopodobnie traktuje ten moduł jako do wymiany w całości a nie do naprawy! Schematu szukam dlatego, że są koledzy, którzy mają podobno pełne SM, np. tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6991358#6991358 i stąd moje pytanie :)
    Pozdrawiam!
  • PCBway
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Tutaj masz rozrysowana hybrydkę z LG Y-sus (na driverze IR2106)
    Popatrz w manuale od Panasonica tam ten moduł nazywa się ( SC-BOARD):
    Tranzystory dobierzesz wg Link
  • Poziom 43  
    Lisek! Czy po 9 latach na forum zaczniesz rozróżniać działy?!
    Tu jest szukam schematu, a nie porady serwisowe!
    Jedyna Twoja dopuszczalna odpowiedź brzmieć powinna:
    - nie ma schematów tych modułów!
    - można się posiłkować czymś z Panasonika, bywają rozrysowane, ewentualnie link do takiej serwisówki, jesli na pewno wiesz, że może być pomocna.
    Mógłbyś również wrzucić ten pliczek, ale jako obrazek. Niestety, takie są zasady, o których znowu zapominasz. ;)

Pomoc to jedno, a dezorganizacja i zaśmiecanie forum to drugie.
    Wygląda na to, że specjalnie dla Ciebie będziemy musieli zmienić reguły gry i "przepisy" dostosować do Twoich wymagań i potrzeb. :)
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Mógłbyś również wrzucić ten pliczek, ale jako obrazek. Niestety, takie są zasady, o których znowu zapominasz.

Gdybym ten plik w *.pdf wrzucił jako obrazek w pliku *.jpg (rozdz. 640x480) to jego rozmiar miałby 35kB czyli więcej niż wspomniany plik *.pdf.
  • Poziom 43  
    A po co i to tłumaczysz? Wiem. Tu nie o to chodzi. Nie istnieje problem z miejscem na serwerach.
    Podejrzewam, że fragmenty Twoich wiadomości całkowicie nie temat, wtrącane "tu i tam", bo akurat masz pod ręką, wielokrotnie więcej miejsca zajmują. :)
    I nie usuwamy ich, choć tak naprawdę powinniśmy. Najlepiej z całym postem, no bo kto by się obrobił, gdyby przyszło edytować wszystkie Twoje wiadomości. ;)

Jak chcesz jeszcze pogadać o regulaminach, zasadach, a nawet d.. Maryni, to zapraszam. Kontakt znasz. :)
    Tu jest dział "Szukam schematu". ;)
  • Spec od car audio
    Schematu Y nie znalazłem . Prawdopodobnie nie ma. Dziękuję kolegom za zaangażowanie w temat.
    Pozdrawiam i zamykam.