Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego nie moge wysyłać wiadomości z poczty hotmail?

12 Cze 2012 20:05 5980 21
  • Poziom 8  
    Witajcie. Moi drodzy, wczoraj założyłam konto pocztowe na hotmail-u, lecz niestety nie mogę wysyłać wiadomości.. przychodzi powiadomienie o niedostarczeniu..
    Czy hotmail to jakas specjalna poczta ? Czy potrzebuje jakiś aktualizacji ?
    Bardzo proszę o szybką odpowiedz, z góry dziękuję..
    Pozdrawiam,
    Patrycja
  • Poziom 35  
    Jak tą pocztę obsługujesz? WWW czy POP3/SMTP czy IMAP czy jeszcze inaczej? Czy adres pod który chcesz wysłać wiadomość wpisujesz prawidłowo, bez błędów? Jaki dokładnie jest komunikat błędu? Jakiś kod błędu jest w nim podany?
  • Poziom 8  
    Zaraz po wysłaniu wiadomości przychodzi taki komunikat: ,,This is an automatically generated Delivery Status Notification.
    Delivery to the following recipients failed''

Jaką pocztę obsługuje ? Nie znam się na tym, ale to po prostu hotmail.pl...
    Lecz na onet.pl jest ten sam błąd.. Adres jest poprawny...

Dziękuje serdecznie za odpowiedz.
  • Poziom 35  
    patrycja55 napisał:
    Jaką pocztę obsługuje ? Nie znam się na tym, ale to po prostu

Nie "jaką pocztę" ale "Jak tą pocztę obsługujesz?".
  • Poziom 31  
    @patrycja55
    Żeby wysłać meila to używasz programu pocztowego tzw. klienta poczty.
    Jeśli tak to jaki to program?
    Czy może wchodzisz w przeglądarkę i logujesz się na swoje konto i wtedy wysyłasz?
    Jeśli tak to jaka przeglądarka?
  • Poziom 8  
    Jest to przeglądarka Google Chrome. Po prostu wchodzę na
    poczta hotmail i się loguje.
  • Poziom 35  
    Czy problem dotyczy tylko jednego adresata czy wielu adresatów? Czy do "tego" adresata można wysłać maile z innych adresów?
  • Poziom 31  
    @patrycja55
    Spróbuj wysłać parę testowych e-maili pod różne adresy np. na wp.pl , na interię itp.
    Zobacz co się dzieje.

Możesz zapytać tej osoby do której wysyłasz (próbujesz) czy nie ma czasem zapchanej skrzynki?
    Jak przychodzi ci taki komunikat o niedostarczeniu zazwyczaj jest tam wyjaśniona przyczyna niedostarczenia.
  • Poziom 8  
    iagre: Problem dotyczy wszystkich adresatów, niestety ''do tego'' adresata nie mogę wysłać, ani do innych adresatów maila z różnych adresów np onet czy gmail.

entermen: Wysłałam kilka maili na np onet. i przychodzi jako SPAM.
    Wątpię, że skrzynka moich odbiorców może być ''zapchana'' ponieważ wysyłam maile pod kilka adresów i czy to możliwe żeby każdy z nich miał pełną skrzynkę.. ?

Dostaje komunikat z taką treścią: ''This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Delivery to the following recipients failed.

afarardi(malpa)hotmail.com''(adres odbircy)

I w załączniku tzw PLIK ZIP z trescią wiadomości..

P.S. Dziękuje Wam serdecznie za odpowiedzi.
  • Poziom 43  
    Komunikat mówi, że nie można dostarczyć wiadomości. Przyczyny mogą być następujące:
    1. Adres odbiorcy nie jest poprawny.
    2. Skrzynka odbiorcy jest przepełniona.
    3. Rozmiar wiadomości jest za duży dla konta odbiorcy.
    4. Wiadomość zostaje rozpoznana przez serwer nadawcy jako szkodliwa.
  • Poziom 35  
    patrycja55 napisał:
    afarardi(malpa)hotmail.com

Wpisujesz adres w takiej postaci jak powyżej czy wpisujesz afarardi @ hotmail.com (bez spacji oczywiście)?
  • Poziom 8  
    Wpisuję adres tak, jak powyżej.

Dziękuje Wam za chęć i za pomoc w rozpoznawaniu problemu.
    Patrycja
  • Poziom 35  
    patrycja55 napisał:
    Wpisuję adres tak, jak powyżej.

Tak jak powyżej? to znaczy że z wyrażeniem (małpa) zamiast @ ?
  • Poziom 8  
    Nie ! Tu ( na forum ) tak napisałam, ponieważ nie chciało mi zaakceptować znaku ''@''.
  • Poziom 43  
    Ale w końcu udało się rozwiązać problem czy nie?
  • Poziom 8  
    Niestety nie...
  • Poziom 43  
    A co z rozmiarem wiadomości? Ile ma wiadomość, którą wysyłasz? Na jakie konta wysyłasz (interia, onet itp)? Jaka jest zawartość wiadomości (jakiego typu pliki są załączone)?
  • Poziom 8  
    Wysyłam wiadomość na adres hotmail.com (dostaje komunikat o niedostarczeniu), natomiast na onet.pl (jako spam), rozmiar tej wiadomości jest bardzo mały, ponieważ to jedynie treść, bez żadnych załączników np '' Hej ? czy u Ciebie wszystko w porządku ? ''

Dziękuje serdecznie za odpowiedzi.
    Patrycja
  • Poziom 35  
    Czy wysyłane wiadomości mają jakiś tytuł? Wiele serwerów pocztowych odrzuca wiadomości bez tytułu.
  • Poziom 8  
    Tak, jak najbardziej.
  • Poziom 35  
    Skonfiguruj sobie klienta pocztowego POP3/SMTP/IMAP do obsługi swojej poczty i spróbuj wysyłać pocztę z tego klienta. Jak będzie jakiś błąd uniemożliwiający dostarczenie poczty to na pewno będzie zwrócony kod błędu który naprowadzi nas na przyczynę i sposób rozwiązania problemu.
  • Poziom 8  
    Ok dziękuje, może się uda :)

Pozdrawiam,
    Patrycja.