Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zniekształcony obraz SAGEMCOM DSI83 HD

12 Cze 2012 21:22 2712 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam pewien problem z dekoderem SAGEMCOM DSI83 HD bądź diabeł wie z czym, ale to zaraz opiszę. Mianowicie:
    Zakupiłem wczoraj dekoder(nazwa powyżej), pakiet podstawowy, antenę już miałem zamontowaną, a nawet dwie bo w domu były dwa telewizory( na parterze i pierwszym piętrze). NA parterze był cyfrowy polsat, ale zrezygnowałem na rzecz właśnie cyfry +. Dziś podłączam, po prostu odpiąłem kabel antenowy od dekodera cyfrowego polsatu i podłączyłem do dekodera cyfry +, resztę kabli tak jak w schemacie, po włączeniu obraz na dekoderze migał, a dokładniej ściągało go na jedną stronę, nawet po wejściu do menu. A więc odłączyłem, poszedłem na piętro, podłączyłem do drugiego telewizora i wszystko grało, obraz był idealny i żadnych migotań. A więc przeniosłem telewizor z piętra na dół, kabel antenowy również pociągnąłem na dół oczywiście nie odpinałem od anteny (chciałem sprawdzić czy na tej samej instalacji pójdzie), eurozłącze również wziąłem, na dole pospinałem co do joty tak jak na piętrze, a obraz znów zaczął migotać tak jak na początku. Powróciłem znów na górę z tym całym sprzętem( TV, kabel, dekoder oraz eurozłącze) i znów było ok. Teraz już nie mam pojęcia co może być przyczyną problemu na parterze. Proszę Was o jakieś opinie i rady, bo dla mnie zaczyna to wyglądać na czarną magię.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. [TS]
  • Moderator
    Jak masz rozwiązane zasilanie w domu? Instalacja trójfazowa czy jednofazowa, jak rozprowadzenie faz po pietrach?
  • Poziom 9  
    Trójfazowa na dole, jedofazowa na piętrze.

Dodano po 46 [minuty]:

Tak w ogóle to budynek jest z 1978 roku, instalacja była robiona przez miejscowego ,,znachora" i Bóg jeden wie jak i gdzie idą kable.
  • Moderator
    Nie chodzi o trasy kablowe a raczej o to, co gdzie jest podłączone, jak są wykonane zerowania, jakie przekroje, jaka skuteczność.....
    Zacząłbym od sprawdzenia, czy nie ma jakiś głupich różnic potencjałów mas miedzy urządzeniami, pomiędzy obudowami a instalacją antenowa itp...
    Jeżeli dekoder masz podłączony do telewizora kablem EURO i powstają "zaginania" obrazu z dekodera cyfrowego to wszelkie błędy w instalacji elektrycznej będą dokładnie widoczne.