Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompka Centralnego zamka & IMMO Audi a4 b5

ciechan22 12 Jun 2012 22:16 8947 14
Optex
    ciechan22
    Level 9  
    Witam! Mam problem i to bardzo dziwny ponieważ nigdzie nie znalazłem takiego tematu. Posiadam Audi a4 b5 1.6 ADP w samochodzie nie było pompki centralnego zamka zakupiłem pompkę numer zgodny z ETKĄ. Po zainstalowaniu tej pompki centralka działa idealnie ALE zaczęły mrugać wszystkie kontrolki na liczniku łącznie z kontrolką immo i nie mozna odpalić samochodu, po odłączeniu kostki zasilania wszystko wraca do normy i normalnie samochód odpala. Nie wiem co mam z tym dalej zrobić... Proszę bardzo o pomoc. Może wystarczy z kostki zasilającej pompke odciąć przewód z immo ale nigdzie nie ma schematu tej kostki. Pozdrawiam!
  • Optex
    wiesiek3d
    Level 29  
    Może więcej szczegółów, rok auta i tak dalej, czy centralny na pilota.
    ciechan22
    Level 9  
    97rok centralny bez pilota.

Dodano po 4 [minuty]:

dodam jeszcze ze pompka jest oznaczona litera H i posiada dwa wezyki i trzy wtyczki z plaskimi bolcami
  • Optex
    ciechan22
    Level 9  
    8D0 862 257 E
    ciechan22
    Level 9  
    doszedlem jeszcze dzis do tego ze glowna przyczyna powodujaca te wariacje lezy w kabelku niebiesko - czarnym kabel ten znajduje sie w czarnej kostce sterujacej i steruje otwieraniem drzwi z kluczyka. Po jego odlaczeniu auto normalnie zapala, mozna z srodka zamknac i otworzyc ale z zewnatrz tylko idzie zamknac nie idzie juz otworzyc.
    wiesiek3d
    Level 29  
    A sprawdzałeś Vagiem błędy i kodowanie tej pompki, tutaj masz kodowanie.

Zentralverriegelung / Central Locking/Comfort System / Centralny zamek
    Steuergerät Codierung
    STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen
    STG Codierung -> Funktion 07
    +000001 - Heckklappe öffnen (Schliesszylinder Heck) (ab MJ 2001) / Open rear flap (lockcylinders tail) / otwieranie kufra z pilota
    +000002 - Quittierung DWA-Blinken / Acknowledgement DWA flashing
    +000004 - SZV - selektive Zentralverriegelung / SPS - selective zentralverriegelung / selektywny centralny zamek ??? - po jednym wcisnieciu otwarcia centralnego otwiera tylko drzwi kierowcy, po drugim reszte drzwi - selektywny centralny zamek
    +000008 - Diebstahlwarnanlage (DWA) aktivieren / DWA - Activation of the DWA / aktywacja alarmu (jeśli jest zamontowany)
    +000032 - ZV über 15 km/h verriegeln / Auto-LOCK/UNLOCK (bolting device starting from 15 km/h) / zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)
    +000064 - Komfortfunktion über Funk / Comfort function over radio / zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem
    +000256 - Heckklappenlogik
    +000512 - Funk-Quittierung schliessen (1x Blinken) / Close radio acknowledgement (1x flashing) / potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunków
    +002048 - Tür-/Fensterheberlogik (USA) (ab MJ 2001) / Door/window lifter logic (the USA) / trochę skomplikowana funkcja, ale mniej więcej polega na tym, że jak wyłączysz zapłon to przez kilkanaście sek możesz otwierać/zamykać okna a potem już nie oraz między innymi myk polegający na tym, że po wyłączeniu zapłonu nie działa otwieranie/zamykanie okien jednym klikiem (bez trzymania przycisku)
    +004096 - Funk-Quittierung öffnen (2x Blinken) / Open radio acknowledgement (2x flashing) / potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków
    +008192 - Funkfernbedienung aktivieren
    Nie wiem czemu ale w liście nie znalazły się kody:
    +000016 - Heckentriegelung über 5 km/h gesperrt / Tail unblocking over 5 km/h closed / zamykanie kufra powyżej 5km/h
    +000128 - Rechtslenker / Right steering wheel / kierownica po prawej stronie
    +001024 - Quittierung schliessen (DWA-Hupen) / Close acknowledgement (DWA horns) / zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki (jeśli mamy firmowy alarm)
    DWA - to fabryczny alarm

Steuergerät Anpassung
    STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen
    STG Anpassung -> Funktion 10
    -> Kanal 62 (Komfortfunktionen)
    Der Basiswert ist 000, der Standardwert für Deutschland ist 095, der Standardwert für USA/Kanada/Australien/Japan ist 076.
    +001 = Komfortschliessen über Funkfernbedienung für Fensterheber
    +002 = Komfortöffnen über Funkfernbedienung für Fensterheber
    +004 = Komfortschliessen über Schliesszylinder für Fensterheber
    +008 = Komfortöffnen über Schliesszylinder für Fensterheber
    +016 = Komfortschliessen über Funkfernbedienung für Schiebedach
    +032 = Komfortöffnen über Funkfernbedienung für Schiebedach
    +064 = Komfortschliessen über Schliesszylinder für Schiebedach
    +128 = Komfortöffnen über Schliesszylinder für Schiebedach
    sandal7
    Level 21  
    kolego wiesiek3d, te kodowanie to chyba do nowszej audi B6 bo u ciechan22 jest zamek pneumatyczny
    ciechan22
    Level 9  
    koledzy nie sprawdzalem tego VAG-iem bo nie mialam czasu podjechac do elektryka. Ale doszedlem juz do takiej sytuacji ze autko fajnie zapala nie swica zadne kontrolki, zamyka sie TYLKO że mozna otworzyc raz pozniej nie idzie. Nie wiem moze to przez to ze odlaczylem jeden kabel ktory mi robil te bledy na zegarach. Zaraz dalej bede przy tym grzebal i zobaczymy co sie bedzie dziac.
    wiesiek3d
    Level 29  
    sandal7 wrote:
    kolego wiesiek3d, te kodowanie to chyba do nowszej audi B6 bo u ciechan22 jest zamek pneumatyczny

Na 1000% do B5
    ciechan22
    Level 9  
    no i nadal do niczego nie doszedlem wiem tylko tyle ze czarna kostka robi jakies zwarcie... teraz jezdze z odlaczona czarna kostka i moge tylko otwierac auto. Podjade do elektryka to sie dowiem co jest nie halo.
    wiesiek3d
    Level 29  
    Jest możliwość że pompka jest padnięta tzn. elektronika w środku, przewód pomierzyłeś czy nie robi zwarcia.
    ciechan22
    Level 9  
    wszystko jest gitara... w przyszlym tygodniu jade na vaga to wtedy dam oxdpowiedz
    djr2
    Level 12  
    witam,
    potrzebuje pomocy z rozkodowaniem tej pompki
    Controller: 8D0 862 257 B
    Component: ZV-Pumpe, Funk D12
    Coding: 12865
    Shop #: WSC 06325
    mam pilota z otwieraniem klapy
    jak zamykam i otwieram auto migają kierunkowskazy i samochód wydaje sygnały(nie wycie ale piszczenie"ponoć to ważne"),
    mam alarm ale nie wiem czy fabryczny,
    szybka odpowiedź po co chce to wiedzieć, samochód wyje sam bez powodu i myślę nad wyłączeniem syreny przy zachowaniu innych funkcji, co do domykania szyb, to chyba nie ma bo jak zamykam z pilota to szyby się nie zasuwają chyba , że nie tak to działa,
    -----------------------------------------------------------------------------------
    chyba mam
    Rozszyfrowując tą wartość mamy:
    + 008192
    + 004096
    + 000512
    + 000064
    + 000001
    SUMA = 12865
    czyli problemy stwarza nie fabryczny alarm