Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepszy możliwy sprzęt do gier za 4.200 zł

13 Cze 2012 02:37 1330 8
  • Poziom 2  
    Witam doświadczonych kolegów :) :D
    Mam 23 lata, jestem dziewczyną - więc moje pojęcie by złożyć sobie SUPER zestaw jest nikłe, zaś pokusa by nabyć gotowca z allegro (3.749zł) przeszła mi po przeczytaniu paru wątków na forum :)
    Liczę, że pomożecie mi złożyć jak najlepszy komputer w stosunku do kwoty - chcę przeznaczyć 4.200 zł wraz z Windowsem i obudową, bez klawiatury, myszki.
    Monitor już mam na oku, jest to: LG Flatron M2780D-PZ 27"
    oraz głośniki: Logitech Z506 lub Logitech X-530 - ale jeszcze się zdecyduję.

Chcę by sprzęt cieszył mnie radością z filmów, których jestem miłośniczka, jak i płynnie chodził przy najnowszych grach.
    Dysk nie musi być duży - 320 GB sądze, że by wystarczyło.
    Nie będę ukrywać, że zamiast większej pojemności wolę cieszyć się np. mocniejszym procesorem - ale jeżeli dacie mi konkretny argument dlaczego powinnam wybrać większy dysk, to z pewnością się przełamię, choć jak mówię 320 GB by wystarczyło, a w przyszłości zawsze mogę sobie dopiąć większy.

Nie interesuje mnie overclocking i boję się nawet tego wymawiać :)
    bo z moimi możliwościami poszedł by z dymem komputer, mój dom i dom sąsiada - dlatego go sobie darujmy :) ;)

Aaa i chłopcy, proszę byście zwracali się do mnie prostym językiem, bo ja naprawdę nie bardzo się orientuję, a znalazłam się tutaj, ze względu na zaufanie do Was.
    Zależy mi na ROZSĄDNYM wyborze, jak najtaniej - jak najmocniej, a wiem, że sama bym nie podołała.
    Polećcie mi też rzetelną i tanią stronę, na której zmontują, zapakują i wyślą mi polecony przez Was sprzęt.
    Ps. czy gratisowo wgrywają system?

To chyba wszystko,
    Ciepło pozdrawiam ;*
  • Poziom 15  
    Hejka

Niedawno mialem podobny problem - z tym ze nie gram w gierki wiec skladalem go w zupelnie innym skladzie ale wiem, ze jedno co musisz sobie preznaczyc to mniej-wiecej polowe tej kwoty na grafike. tutaj masz porownanie:
    http://graphics-cards-review.toptenreviews.com/

jezeli juz bedziesz miala grafike, to gdzies ja trzeba bedzie wlozyc :

tu masz porownanie:

http://www.alltop10list.com/top-10-list-of-motherboard-for-gamming/

Co do procesora i pamieci to zostaw na to okolo 20% kapitalu bo nawet jak kupisz przenajlepszy procesor to i at nie przerobi wiecej niz dostanie do przerobienia, a dostac moze tylko tyle ile jest w stanie przeczytac z dysku.

Na ta chwile predkosc komputera nie okresla sie Gigahertzami procesora tylko szybkoscia z jaka mozesz przeczytac, czy zapisac cos na dysku.

Zawsze w tego typu sprzecie wyznacznikiem predkosci jest to ze ten komputer moze byc tylko tak szybki jak jego najwolniejsza czesc, bo cala reszta i tak bedzie musiala zwolnic do tej najwolniejszej , a w tej chwili to najwolniejsze to czytanie/zapis na dyskach.

to tak jak z lancuchem, jest tylko tak mocny jak jego naslabsze ogniwo, bo jak przyjdzie co do czego , to wlasnie tam strzeli.

Komputer jest jak czlowiek.

Procesor to mozg, jeden mysli szybciej inny wolniej ale to tylko mozg. Stephen Hawking bylby duzo bardzij przydatny dla swiata, gdyby mial wladze nad swoim cialem. i tu przychodzi kregoslup. (plyta glowna) czyli to na czym osadzona jest cala reszta.

Wazna jes predkosc z jaka procesor jest w stanie rozmawiac ze wszystkim innym na plycie
    (BUS SPEED) bo jesli to jest tak jak u Hawkninga to mozg sam w sobie moze byc potezny ale co z tego , jak plyta glowna nie przekaze nawet maej namiastki tej ilosci polecen na tyle szybko, zeby mogl ruszyc noga ?

Co jest jeszcze potrebne to pamiec, i szybkosc z jaka mozesz sie do tej pamieci dostac.

Pomysl sobie ze pamiec to jak twoje biurko. masz juz mozg i kregoslup i inne peryferia jak nogi i rece i jako stolarz zaczysz skladac krzesla.

Mozg masz niesamowity i projet krzesla masz w wyobrazni juz gotowy na sama mysli (szybki procesor) ale teraz ile czasu potrzeba zeby od pomyslu na krzeslo do gotowego krzesla potrzeba ? - mozg juz moze sie nawet nudzic, kiedy reka dopiero siega po pile, czy pilnik....

ale teraz troche mocniej przesuwajac sie w czasie zrobilas juz 170 krzesel i sa poustawiane na Twoim biurku (PAMIEC). teraz jak chcesz robic nastepne krzeslo - to musisz zrobic sobie troche miejsca na biurku zeby bulo gdzie robic, wies te co sa juz zrobione trzeba gdzies przeniesc, np do szopy w ogrodzie (40GB hdd) albo do hangaru na samoloty (16TB NAS), gdzie tych krzesel wejdzie znacznie wiecej. ale jak szybko mozesz postawic krzeslo na biurku a ile czasu Ci zajmie przeniesienie go do szopy , czy hangaru ?
    Malo tego, jak szybko to tam dowieziesz ? Rowerem (IDE - PATA) moze maluchem z turbo (SATA) czy moze transitem z silnikiem porsche ( SATA III , SAS).

jesli masz duzo pamieci to mozesz troche popracowac nad robieniem krzesel zanim zrobisz kurs do hangaru, ale jak nie to za kazdym zrobionym krzeslem bedziesz sie musiala przejsc do szopy, bo inaczej ne bedzie miejsca na biurku, zeby robic nastepne krzeslo, albo nawet gorzej, w polowie krzesla skonczy Ci sie pamiec i co wtedy ?

Teraz pomysl sobie po tym wszystkim co sie stalo , jak dlugo twoj mozg (PROCESOR) juz stoi w miejscu i nie robi nic .....

Wybalansowanie systemu - nawet do gierek to nie jest prosta sprawa, ale jak podejdziesz do tego na tyle sprytnie, wiedzac co robisz, ze nie bedziesz miala zbednych Lagow czy spowalniaczy w systemie to nawet Ci co robia Overclocking sie beda pytali - jak to jest ze masz polowe procesora takiego niz ja, a twoj komp smiga szybciej ????

w obrazku jest zalaczone na czym ja skonczylem ale to nie znaczy ze potrzebyjesz takiej mocy, tobie - zwlaszcza do gierek , bedzie potrzebna mocna grafika - (...) - tu mysle , ze znajdziesz sporo opisow dlaczego....

Mam nadzieje, ze pomoglem.

Pozdro.

Najlepszy możliwy sprzęt do gier za 4.200 zł
  • Poziom 35  
    @up
    No fajnie całkiem ale zestaw to gdzie :D
    Autorko to czyli na samą skrzynkę z systemem ma być 4200 czy od tego trzeba jeszcze odliczyć koszt monitora i głośników? Jeśli tak to jaki wtedy budżet na samą skrzynkę?
  • Poziom 42  
    Ten upatrzony monitor kosztuje ~1,5k ponadto Windows 7 ~350zł na zestaw wiele nie zostanie.
    Najlepiej będzie podać budżet tylko na zestaw a jeśli to 4,2k na wszystko to zrezygnować z tak drogiego monitora gdyż średnio to się wszystko komponuje.
  • Poziom 35  
    Chyba, że na to jest budżet oddzielny to wtedy ok ;) Ale to poczekajmy na wypowiedź autorki
  • Poziom 2  
    Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź chłopcy :)
    Jesteście wspaniali, że wogóle zainteresowaliście się moim tematem :)

Sajmosia, bardzo pięknie wszystko opisał, zrozumiale i od podstaw :) poświęcił na to sporo czasu, za co jestem naprawdę wdzięczna :) ale nie chcę podejmować się składania komputera sama, bo naprawdę nic dobrego by z tego nie wyszło. Wolę posłuchać kogoś kto to lubi i się na tym zna, was :)
    Ationx :) mój budżet to 4.200 zł na samą skrzynkę :)
    Tak jak Dra98 powiedział, że gdybym odliczyła od ceny monitorek i głośniki to budżet na jednostkę centralną byłby niski. Zdaje sobie z tego sprawę :) Dlatego poświęcam te 4.200 zł ( w tej cenie niech się znajdzie Windows i obudowa)
    Co do monitorka, oglądam sporo filmów :) marzę o dużym monitorze :) Brałam pod uwagę jeszcze ten : Samsung S27A550H , ale wybrałam LG. Samsung pięknie wygląda, ale LG ma wyższy kontrast + tuner tv, choć gorszy czas reakcji . No ale LG.

Słucham Waszych rozsądnych rad :)
    i w którym sklepie internetowym powinnam to cudo zamówić :)
    Ps. Zdaję sobie sprawę, że jestem dziewczyną ;) ale obudowa nie musi mnie zachwycać :) wolę włożyć pieniądze w moc niż wygląd :)

Edit: albo wiecie? dajcie wersję za 4.200 z Windowsem i bez Windowsa.
    Może będę trochę rozrzutna i skołuję jeszcze trochę forsy :*
    DZIĘKI :)
  • Poziom 35  
    No i wszystko jasne :) Proszę zestawik ;)
    http://www.morele.net/inventory/info/iMVd7B/
    Budżet przekroczyłem o jakieś 50 złotych, ponieważ
    jeśli będziesz zamawiać to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz
    O6A2MVKEK1
    i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.

EDIT
    Tu i z windowsem starczy na najlepszy sprzęt ;)
  • Poziom 2