Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd podczas kalibracji wagi Cas Dolphin

13 Cze 2012 11:37 2785 11
  • Poziom 8  
    Pierwszy raz spotykam sie z takim problemem i troszkę zgłupiałem ale może ktoś z was miał taką usterkę otóż podczas zapisywania kalibracji w starym dolphinie (97 r) wyskakuje mi komunikat "L L L L L" i znowu Uload. Czujnik nówka i nie brakuje mu działek a płyta sprawna.
  • Poziom 16  
    Elki to za niskie zero....

Jutro zerkne w dokumentacje
  • Poziom 13  
    WITAM

Jeżeli bład LLLLL pokazuje sie juz po nałożeniu odważników, po komunikacie LOAD, to wydaje mi sie ,że waga odczytuje za mały ciężar kalibracyjny.
  • Poziom 16  
    Inaczej. Dołóż do obciążenia kalibracyjnego tak z 100-200g i wtedy skalibruj. Jak zadziała skalibruj już poprawnym obciążeniem. Miałem kiedyś tak w Axisie
  • Poziom 8  
    Dokładałem nawet 500g i tez nic nie pomogło.
  • Poziom 10  
    Po pierwsze.. zobacz jaki masz odczyt z działek, następnie zobacz czy nie zamieniłeś kabli IN +, z IN -. jaki masz tam wyświetlacz w tym Casie??? jak dobrze pamiętam wychodziły 2 rodzaje, no teraz to juz 3 tez wyszedł.. a do kolegi co pisał ze w Axisie dokładał 200 g.. to tak na przyszłość.. zmień wzmocnienie :)
  • Poziom 9  
    Tak jak kolega wyżej napisał sprawdź czy dobrze podłączyłeś tensometr do miernika, sprawdź też czy tensometr nie jest odwrotnie zamontowany.
    Tak jak kolega Samuraj napisał sprawdź działki.

Co do kolegi dell18 i jego teorii ze zmianą wzmocnienia w Axisie to tam chyba nie ma takiej opcji
  • Poziom 10  
    Wzmocnienia o Tyle nie masz, ale masz czułość, i to nie jest filtr jakby kto pytał. Tak jak kiedys w radwagach ustawiało sie na zworkach, tak w axisie ustawa sie czułośc:)

Dodano po 47 [sekundy]:

ahaa i jeszcze jedno.. kolego powiedz jakie jest dokładne ozaczenie belki( jeżeli jest).
  • Poziom 9  
    Jeżeli temat jeszcze aktualny. Trzeba wagę skalibrować, jeżeli 60 kg to wzorcami 60 kg a jeżeli 150 kg to 150 kg wzorców. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam, nie wiem kolego levus1974 czy wczytałeś się w temat, ale w tej wymianie doświadczeń tylko kolega Samuraj wie jak taką wagę naprawić , przy starszych wagach z serii DB-1, AS lub Dolphin ważne jest aby ustawić zakres pracy mostka tensometrycznego miedzy zerem ( wartości akceptowane przez program od 100 do 3900 działek ) a max. zakresem od 30000 do 33000 działek wewnętrznych . Jeżeli wartości mieszczą się w tych widełkach to program to poprawnie zinterpretuje i zapisze wartości z kalibracji nawet jeżeli postawisz kg cukru . A co do aktualności to zapewne się to przyda innym forumowiczom pod warunkiem, że wiemy co pisać, bo kolega Daro198888 temat wywołał dwa lata temu i pewnie wagę naprawił i o temacie zapomniał