Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WAP54G - odratowanie przez JTAG

jacko12345 13 Cze 2012 11:38 1645 2
  • #1 13 Cze 2012 11:38
    jacko12345
    Poziom 9  

Witam, Access Point Linksys WAP54G v3.1 dostał soft z dd-wrt, po kombinacjach z konfiguracją portów utrata łączności.

Przycisk "Reset" nie działa.
    Ping'u brak.
    Zwieranie PINów 15 i 16 na flashu nie pomogło.
    Wgranie firmware przez TFTP nie powiodło się.

Jedyny ratunek to JTAG, ale tutaj potrzebuję Waszej pomocy i asysty.

Posiadam programator od AVR ATmega32 ma on jednak 10 pinów - a na płytce widzę 12 "otworków". Z różnych schematów od WRT54G widziałem że PIN 1 i 11 nie są używane, nie wiem jak to powinno być w tym JTAG od ATmegi.

Czy jest szansa że na nim to ruszy?

W necie widzę pełno info o przylutowaniu do WRT54G, ale niestety płytka WAP54G jest inna. Kupiłem "Gold-piny" ale nie wiem z której strony mam je wlutować, chodzi o te 10 pinów, a nie całe 12 - nie wlutuje wszystkich bo mój wtyk od JTAG ma tylko 10 i nie wejdzie jak będzie więcej.

Czy wejście JTAG na tym PCB ma na pewno oznaczenie CONN1? I czy wlutować z ominięciem pinów 1,2 czy ominąć 11,12? (Dodałem rysunek - czy lutować jak w A czy B?)

WAP54G - odratowanie przez JTAG
    Pytam bo to mój pierwszy kontakt z JTAG i awaryjna sytuacja.
    Pozdrawiam!

0 2
  • Semicon
  • #2 13 Cze 2012 12:15
    Qbutnik
    Poziom 11  

Polecam portal openlinksys, prawdopodobnie tam najszybciej znajdziesz fachową pomoc.

0
  • Semicon
  • #3 14 Cze 2012 09:09
    jacko12345
    Poziom 9  

dzięki, ale stawiam na doświadczonych kolegów z elektrody. Jesteśmy tutaj bliżej elektroniki niż tam ;)

Zaryzykuję lutowanie w opcji B boję się że go "unieruchomię" a zależy mi żeby go odratować. Szkoda że to nie WRT bo do tego modelu jest pełno zdjęć płytek.

0