Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE64M369EU zawiesza program

nonsensehunter 13 Cze 2012 13:23 2817 1
  • #1 13 Cze 2012 13:23
    nonsensehunter
    Poziom 7  

Użytkuję od paru miesięcy ten model zmywarki.O ile jestem bardzo zadowolony z efektów mycia to niepokoi mnie to,że zmywarka staje podczas mycia i założony program mycia ze 145 minut przedłuża sie do 4 godzin.Podglądałem podczas przerw na panel sterujący i oprócz minut świeci symbol kurka wodnego.Posprawdzałem węże doprowadzający i odpływowy wody i nic nie pomogło.Wyczyściłem filtr wodny,wyczyściłem filtr mechaniczny na dnie zmywarki i nie pomaga.Zastanawiam sie ,czy to nie wina ustawień elektronicznych i czy jest metoda resetu ustawień fabrycznych?Proszę o poradę

0 1
  • SterControl
  • #2 14 Cze 2012 12:48
    Trull
    Poziom 28  

Masz zapchany układ podający wodę do komory myjącej, bez rozkręcania nic nie zrobisz. Czas się wydłużył bo do komory wpada za mało wody a grzałka ma układ ciśnieniowy i nie grzeje prawidłowo. Skutkiem tego termostat nie podaje prawidłowych odczytów i moduł wydłuża pracę zmywarki. Musisz zdemontować lewy bok zmywarki i dolną maskownicę. Znajdziesz tam karbowaną rurkę łączącą układ hydrostatu z miską zmywarki. Zdemontuj ją (jest tylko na wcisk) wyczyść i gotowe. Czas wróci do normy po 2-3 zmywaniach.

0