Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AR 147 - szarpanie przy ruszaniu.

13 Cze 2012 13:55 2818 4
  • Poziom 9  
    Samochód to AR 147 1.9 JTD 16V
    Przy ruszaniu na 1-ce i na wstecznym lekko szarpie samochodem. Na wyższych biegach jest ok. Może to subiektywne odczucie ale na zimnym silniku jest to jakby mniej wyczuwalne. Nie wiem na ile to jest związane z objawem ale przy dodawaniu gazu i hamowaniu silnikiem widać jak lewarek skrzyni biegów przesuwa się tył-przód (około 1 cm, może 2cm). Nic nie stuka, nie puka i właściwie nic więcej poza wkurzającym szarpaniem przy ruszaniu. Szczególnie pod górę. To znaczy się, jak przejeżdżam przez nierówności, to czasem coś stuknie ale zwalam to na zawieszenie (wahacze ? Bo amory i wszystko co z nimi związane zmieniałem). Chociaż przyznam, że przy okazji wymiany amorów nie zauważyłem jakiś luzów w układzie wahaczy. Miałem zrobić mały remoncik i myślałem, że przy okazji i to ustanie ale nic z tego

Zmienione było:
    1. sprzęgło kompletne i dwumas
    2. przeguby wewnętrzne
    3. poduszka łapy skrzyni (ta od strony tyłu )
    4. sprzęgło alternatora.

Silnik pracuje wzorcowo. Parametry jak z fabryki
    Nie widać pęknięć itp. Abby wykluczyć układ paska MV próbowałem ruszyć bez niego i ten sam objaw.
    Może to jednak te dwie pozostałe poduszki z przodu silnika? Stąd ten stuk na nierównościach ? Tylko czy poduchy nie tłukły by się przy dodawaniu gazu lub hamowani silnikiem, a nie na wybojach ? Poza tym nie maja śladów uszkodzeń.
    Nie wiem już gdzie szukać przyczyny.
  • Poziom 27  
    Moze poduszki silnika, buja zespolem napedowym?
  • Poziom 9  
    No właśnie, to są dwie rzeczy, których jeszcze nie wymieniłem.
    Czy poduszki mogą być zależne od temperatury ? Bo wydaje mi się, że objaw się nasila wraz z rozgrzaniem się silnika. Im dłuższa trasa i ostrzej jadę, to ten efekt jest mocniejszy.
  • Poziom 27  
    Może guma mięknie pod wpływem temperatury?
  • Poziom 9  
    Być może i tak się dzieje. Nie mam pojęcia jak te poduszki sprawdzić, a nie chciałbym wymieniać dobrych na dobre i szukać dalej.