Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Gericom nie włącza się

13 Jun 2012 15:56 2058 8
 • Level 14  
  Witam
  Posiadam laptop Gericom, procesor Celeron 2530, 512 RAM (dwie kości po 256). Problem z laptopem polega na tym że się nie włącza. Po naciśnięciu przycisku POWER zero reakcji wentylatory się nie włączają żadna dioda nie świeci , dzieje sie tak na bateri i zasilaczu. Laptop wcześniej działał. Na wyjściu z zasliacza jest równo 19V (prawidłowo). Na bateri napięcia są poniżej 1V. Po podłączeniu zasilacza do laptopa napięcie mierzone na punktach lutowniczych (na elemencie nr.1) wtyku zasilacza napięcie wynosi 0,6V. Między tymi samymi punktami rezystancja wynosi 3 kiloomy(czy tak powinno być). Włącznik sprawny, jest na nim napięcie 1,1V. Bateria CMOS miała około 1V powinno być 3 więc wymieniłem ale problem pozostał. Po podłączeniu zasilacza słychać ciche pykanie na moje ucho z elementu nr.3(co to jest?) po wciśnięciu przycisku POWER ten odgłos staję się nieco głośniejszy. Czy element nr.2 to kondensator? Jakie mogą być tego przyczyny? Z góry dziękuję za pomoc.
  Laptop Gericom nie włącza się
 • IT specialist
  Zacznij od podania modelu laptopa, oraz oznaczenia płyty głównej.
  Jakie masz doświadczenie w naprawach płyt głównych oraz jaki sprzętem dysponujesz?
 • Level 14  
  Laptop Gericom G900. Oznaczenia płyty głównej znalażłem tylko takie U01152253020Q52800787IT
  100181100483
  Doświadczenia w naprawach płyt głównych raczej nie mam ale mam zamiar go nabyc a jesli cos popsuje to nic sie nie stanie poniewaz wlasnie w tym celu kupilem go. Posiadam stacje lutowniczą, hot air, multimetr itp. oscyloskopu niestety jeszcze nie posiadam
 • IT specialist
  Poszukaj innych oznaczeń.
  Wrzuć bardziej szczegółowe foto całej płyty z obu stron.
  Jeśli napięcia nie ma już na gnieżdzie to albo zwarcie lub sam zasilacz sprawdź pod obciążeniem, spróbuj bez baterii.
 • Level 14  
  Bez bateri jest idebtycznie. Na gnieździe jest napięcie 0,6v a na włączniku 1.1V. Na oko nigdzie nie widać żadnego zwarcia chyba że któryś element ma wewnętrzne zwarcie (ale który?). Później sprawdzę zasilacz pod obciążeniem
  Laptop Gericom nie włącza się Laptop Gericom nie włącza się
 • Level 14  
  Super stronka.
  Zmierzyłem pobór prądu waha się cały czas od zera do około 1.5A. Maksymalny prąd zasilacza wynosi 1.5A. Czy dobrzę myślę że jest gdzieś zwarcie i zabezbieczenie w zasilaczu powoduje odcięcie prądu gdy przekracza 1.5A. Posiadam zasilacz serwisowy i sprawdzę czy odpali z tego zasilacza jeśli nie to ozanacza zwarcie na płycie głównej. Mam rację?
 • Helpful post
  IT specialist
  Zanim podłączysz zasilacz wykonaj pomiary rezystancji cewek przetwornic do masy, sprawdź klucze w przetwornicach czy nie mają zwarcia, na oko zwarcia nie zobaczysz.
 • Level 14  
  Znalazłem przyczynę jeden z kondensatorów miał zwarcie. Po wymianie wszystko jest w porządku.