Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer vsx-804rds przygasa światło przy włączaniu

13 Cze 2012 18:03 1870 6
  • Poziom 11  
    Witam, mam problem w podanym w temacie amplitunerze. Otóż od dłuższego czasu przy uruchamianiu go przyciskiem standby światło przygasa w pokoju, widać też falowanie na monitorze(CRT). Przy tym daje się słyszeć dźwięk jak przy włączaniu starszych wzmacniaczy bez miękkiego startu. Do tego parę dni temu wzmacniacz sam zaczął "szaleć" i spowodował kilka (przepięć?) które przygasiły światło w pokoju, zresetowały komputer i wyłączyły monitor (wszystko podpięte do tego samego gniazdka). W czym może być problem? Z góry dziękuje za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Witam.
    Myślę że problem leży w samej instalacji elektrycznej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Proponuję przenieść amplituner do innego pomieszczenia i podłączyć go tam do sieci(jeśli oczywiście to pomieszczenie będzie na innym obwodzie).
  • Poziom 17  
    Ja tak miałem, jak na klatce schodowej obluzował się przewód zerowy z pionu.
    W mieszkaniu cała instalacja wymieniona na miedź.
    Już dwa razy robiłem to samo.
    Za drugim razem dałem takie złącza, że nie ma opcji żeby znowu się poluzowało.
    Najpierw musisz wyeliminować winę poluzowanych przewodów w gniazdku, puszki, bezpieczniki, licznika raczej nie ruszysz.
    Zmierz napięcie w gniazdku podczas uruchamiania.
  • Poziom 11  
    Z żadnym innym sprzętem się nic nie dzieje. Nie sądzę żeby to był problem sieci.
    Przed chwilą podłączyłem wzmacniacz w innym pomieszczeniu, pochodził chwile, gra jak należy ale na moment sam się wyłączył i włączył bez wyraźnego powodu.
  • Poziom 21  
    Czy dzieją się podobne efekty w tym pomieszczeniu co teraz kolega podłączył amplituner?
  • Poziom 16  
    Prawdopodobnie jest to wina instalacji. Jeśli żarówka miga lub coś tam innego się wyłącza to znaczy że napięcie na tych elementach szybko zmienia swoją wartość na mniejszą. żeby wywołać spadek napięcia w cieci to źródło (w tym przypadku transformator na słupie) nie może nadążyć dostarczać mocy do tych urządzeń. Moc jest to iloczyn napięcia i prądu, napięcie mamy stałe (nie chodzi o napięcie DC tylko o to że ma stałą wartość 230v) więc duży pobór mocy = dużemu poborowi prądu. Podsumowując w chwili spadku napięcia (miganie żarówki) sieć domowa pobiera tyle prądu że transformator nie daje rady, co w ogóle nie jest możliwe ponieważ wartość tego prądu dawno spaliła by wszystkie kable w domu i wszystkie bezpieczniki. Spadek napięcia = zwiększona rezystancja instalacji = obluzowany przewód fazowy lub zerowy.

PS: sorry zę tak się rozpisałem ale mi się nudziło.

Raczej w bloku każde mieszkanie ma doprowadzone osobne zero, a sytuacja kiedy w gniazdku znajdzie się międzyfazowe lub jakiekolwiek wyższe niż 230v w ogóle nie jest możliwa.