Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zarządzanie dyskami - za mało dostępnego miejsca przy tworzeniu nowej partycji

mondertnt 13 Cze 2012 19:57 10195 2
  • #1 13 Cze 2012 19:57
    mondertnt
    Poziom 2  

Witam posiadam następujący problem, otóż nabyłem laptopa z dyskiem 750Gb, na starcie miałem partycję C ok. 650Gb i dwie malutkie jedna z systemem a druga ze sterownikami. Standardowo chciałem podzielić dysk C na jeszcze jedną partycję. Odpaliłem zarządzanie dyskami, kliknąłem na partycję C prawym klawiszem wybrałem zmniejsz wolumin, wyskoczyło mi że może mi to podzielić po mniej więcej 300Gb i ok, wszystko ładnie, podzielił, obok pojawił się kwadracik z nie przydzielonym miejscem 326Gb, a od partycji C odjęło 300Gb i cacy, do tego momentu. Kliknąłem prawym na miejsce nie przydzielone, wybrałem nowy wolumin prosty, reszta jest nie podświetlona i jadę dalej i tu pierwsza nie jasność w okienku widzę maksymalną ilość miejsca na dysku w MB 333Gb, podczas gdy wartość wcześniejsza miejsca nie przydzielonego wynosi 326,17Gb czy to jest poprawne? Dobra jedziemy dalej, przypisuję literę dysku D:, formatuję na NTFS, klikam dalej robię zakończ. Dostaję okienko z informacją że wybrana operacja dokona konwersji wybranych dysków podstawowych na dyski dynamiczne. Po konwersji tych dysków na dynamiczne nie będzie można uruchamiać żadnych systemów operacyjnych z żadnego woluminu oprócz bieżącego woluminu rozruchowego, klikam TAK, i dostaję "za mało dostępnego miejsca na dysku aby ukończyć tę operację". I o co mu chodzi? Z góry dzięki za pomoc.

Zarządzanie dyskami - za mało dostępnego miejsca przy tworzeniu nowej partycji

Dodano po 30 [sekundy]:

dodam że winda nr. 7

Dodano po 26 [minuty]:

kurczę czy to nie jest czasem związane z ilością partycji? nie jest ona czasem ograniczona?

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Cze 2012 20:14
    kondziu jah
    Poziom 33  

Na dysku podstawowym można mieć cztery partycje, ale tobie system automatycznie proponuje konwersję na dysk dynamiczny, na którym możesz mieć dowolną (lub wystarczająco dużą) ilość woluminów.

Próbowałeś stworzyć mniejszy wolumin? Po utworzeniu można go powiększyć.

0
  • #3 13 Cze 2012 20:51
    mondertnt
    Poziom 2  

próbowałem stworzyć mniejszy wolumin, ale to nie pomaga hmm..

Dodano po 11 [minuty]:

To jednak był problem z za dużą ilością partycji na dysku podstawowym, miałem 4 a chciałem zrobić 5-tą, temat zamknięty dzięki za pomoc.

0