Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tango E5 - automatyczna kosiarka firmy John Deere

piokrza 13 Cze 2012 20:13 2983 1
 • Tango E5 - automatyczna kosiarka firmy John Deere Tango E5 - automatyczna kosiarka firmy John Deere Producenci urządzeń gospodarstwa domowego nie poprzestali na automatyzacji tylko i wyłącznie czynności wykonywanych w domu. Widzieliśmy już automatyczne odkurzacze i roboty do czyszczenia basenów. teraz przyszła kolej na automatyzację powtarzających się czynności w ogrodzie. Chodzi tu o koszenie trawy, a raczej "samo-koszenie", gdyż robot oferowany przez firmę John Deere - model Tango E5 - właśnie do tego celu służy.

  Robot E5 został zaprojektowany do utrzymywania wysokości trawnika na odpowiednim poziomie. Urządzenie ma nie tylko automatycznie kosić, ale po zakończeniu pracy także powracać do stacji ładującej. Zdolność koszenia to 167 m2. Kosiarka porusza się po trawniku w sposób losowy lub spiralny, odbijając się od kabla ograniczającego pole koszenia. Gdy napotka na swej drodze przeszkodę (np. drzewo), potrafi automatycznie się zatrzymać i zmienić kierunek jazdy.

  Urządzenie przystosowano do pracy na nierównym terenie - maksymalny kąt nachylenia wynosi 20 stopni, natomiast długość kabla ograniczającego działanie to 300 metrów. Wysokość koszenia może być regulowana w zakresie 19-102 mm, a szerokość koszenia wynosi 300 mm. Obudowa robota składa się z podwójnych ścian, które czynią ją bardziej stabilną oraz chronią wewnętrzną elektronikę przed kurzem, brudem i wodą w trakcie działania.

  Według producenta, w trakcie pracy John Deere Tango E5, można swobodnie wchodzić na trawnik i kontynuować codzienne czynności. W Szwecji, Tango E5 kosztuje od 20 000 koron szwedzkich wzwyż (około 9800 złotych). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie producenta.


  Link


  Źródło: http://www.deere.com/wps/dcom/en_INT/products...onomous_mower/tango_e5/tango_e5.page#viewTabs

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 128, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.
 • #2
  markovip
  Poziom 34  
  Za taką cenę mogło by tworzyć wirtualną mapę terenu, albo nawet wgrać zewnętrznie. Sama zasada poruszania się jest zdana na porażkę, nie dość, że jeździ po swoich śladach, to w większość miejsc nigdy nie dojedzie.