Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Ducato 2.8 jtd rok 2001 silnik common rail odpala tylko na samostarcie

oszalał 13 Jun 2012 20:42 8797 3
    oszalał
    Level 2  
    Witam posiadam fiata ducato 2.8 jtd 2001 i mam z nim taki dziwny problem auto odpala na samostarcie nieważne czy ciepły czy zimny jak już odpali to silnik pracuje równo nie kopci jak go się zgasi już nie odpali i trzeba użyć samostart no i teraz się robi ciekawsze tak samochód się zachowuję na filtrze paliwa firmy na f....n jak go zamieniłem na filtr z firmy MAN z tym filtrem są inne jaja auto odpaliło bez problemu i pracowało 2 dni pod koniec drugiego dnia problem wrócił i znów samostart więc odkręciłem filtr wylałem z niego paliwo zalałem świeże i przykręciłem auto odpaliło normalnie i tak przez kolejne 2 dni i problem wraca muszę robić tą całą procedurę od nowa z filtrem żeby normalnie auto odpalało podnoszę ręce kto ma jakiś pomysł niech się podzieli .Zaznaczę że wymieniłem wszystkie możliwe czujniki na pompie wysokiego ciśnienia , rozrusznik ,wyczyściłem bak i sitko na pompie w baku, sprawdziłem i wyczyściłem przewody paliwowe.
    jerry1960
    Level 35  
    Spróbuj założyć zaworek zwrotny na przewodzie paliwowym ,być może paliwo wraca do zbiornika i układ zapowietrza się.
    oszalał
    Level 2  
    paliwo nie cofa się do zbiornika bo po przekręceniu kluczyka elektryczna pompka niskiego ciśnienia która jest w baku zasysa paliwo i wytwarza ciśnienie w przewodzie paliwowym .Ale panowie czemu po odkręceniu filtra paliwa wylania z niego paliwa zalania świeżego paliwa dokręceniu go samochód odpala przez parę dni normalnie po paru dniach trzeba powtarzać całą procedurę od początku żeby znów normalnie odpalał.