Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światło tylne ledowe Ford Focus, odbudowa układu

13 Cze 2012 22:44 1086 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.
    Przedstawiony na foto czarny kwadratowy element który jest częścią lampy, przekazujący odpowiednie napięcie na czerwone ledy flux 3,2V do dwu oddzielnych rzędów, 6 i 12szt. Element ten sparciał od środka i nie działa, jest zalany masą i nie można naprawić płytki/układu. (do pudełka idą dwa przewody, czarny i czerwony, dopiero kostka z trzema widocznymi- zielony,czerwony,czarny)na foto) Nie stać mnie teraz na nową lampę za kilka stów, a utrata dowodu i mandat tuż przed przeglądem raczej mnie niepokoją. Nie ma takich gotowców lub części, więc pozostaje mi odtworzenie nowego układu który sobie odpowiednio zabezpieczę i umieszczę w lampie. Ja nie umiem tego przeliczyć i zlepić do funkcjonalnej całości, szukam więc tam gdzie są mądrzejsi. :)
    Jeżeli jest ktoś kto jest w stanie mi z tym pomóc to proszę o kontakt raczej osoby z Wawy, Pruszkowa dla ewentualnego spotkania. Koszty podzespołów są znikome, więc płacę głównie za robotę. Myślę że ok 50pln to dobra cena, za chwilkę czasu ogarniętej osoby.
    cjob(malpa)wp.pl tel. 791 393 694 07:00 - 23:00
    Pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    cjob napisał:
    Element ten sparciał od środka i nie działa

JAK elektronika mogła sparcieć???
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Dremelkiem odciąłem brzegi, podważyłem plastik i tył rozkruszył mi się w rękach.
    Płytka jest od strony topnika jest przebarwiona i rozpada się, a do strony zalanej masą nie można się dostać. Inaczej nie umiem tego opisać, jeśli wprowadziłem w błąd to nieumyślnie.
  • Moderator Samochody
    Kup używane, oryginalne lampy i po problemie, a chińszczyznę do kosza.
  • Poziom 2  
    Jeżeli naprawa bezapelacyjnie się wykluczy, tak właśnie zrobię, lecz kosztowały mnie kiedyś sporo kasy i szkoda mi ich wyrzucać. Tym bardziej że niesprawne jest tylko jedno, a sprawowały się bardzo długo i niezawodnie(do tej pory).