Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oświetlenie schodów, czujnik ruchu i wyłącznik

Prorok78 14 Jun 2012 08:43 13347 3
Optex
 • #1
  Prorok78
  Level 12  
  Witam...
  W tym wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1770600.html opisany jest schemat jakiego potrzebuje (a przynajmniej tak mi sie wydaje).

  Oświetlenie schodów, czujnik ruchu i wyłącznik

  Mam 2 pytania - jak do tego schematu:dodać jeden zwykły pojedyńczy włącznik, w taki sposób by normalnie światło zapalało się za pomocą czujek ruchu, ale żeby była możliwość włączenia światła tym włącznikiem?
  Druga sprawa to czujki, czy możecie zaproponować czujkę, ale nie typową czujkę ruchu, tylko coś w rodzaju 'kurtyny'/'bariery', co powoduje załączenie światła w przypadku wejścia na schody..? Dziękuję ślicznie
 • Optex
 • Optex
 • #3
  Prorok78
  Level 12  
  Jej... Dzięki śliczne :) W sumie tak jak teraz patrzę to wydaje się oczywiste...:)
  Mam jeszcze jedną prośbę... Jeśli mógłby ktoś ten schemat, przerobić na schemat "montażowy"?? Chodzi mi o sposób poprowadzenia przewodów tak by ich za dużo nie było... Idea jest taka, że po jednej stronie mamy czujkę i wyłącznik, później rządek lamp i po drugiej stronie tylko czujkę... Dziękuję serdecznie...:)
 • #4
  retrofood
  VIP Meritorious for electroda.pl
  To nie jest forum dla dyletantów. Jeśli najprostsze schematy sprawiają Ci trudność, to nie pchaj tam rąk. To nie są zabawki! To jest niebezpieczne dla zdrowia i życia!
  Temat zamykam.