Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Tigra 1,4 16V -nie odpala

paweltaki 14 Jun 2012 12:37 3670 5
    paweltaki
    Level 12  
    Witam
    znajomy zakupił auto Tigrę 98 rok 1,4 16V z uszkodzonym silnikiem.
    Chciałem najpierw ustalić usterkę i postanowiłem najpierw spróbować odpalić silnik, a wcześniej zmierzyłem ciśnienie było po 10 atmosfer, w aucie nie było płynu chłodzenia, auto udało mi się odpalić ale chodziło tylko na wysokich obrotach i to na dwóch cylindrach, zacząłem szukać okazało się że są źle założone przewody wysokiego napięcia, zmieniłem kolejnościami i tu ciekawostka auto przestało palić (założyłem według oznaczeń na cewce - jak by ktoś pytał). Iskra jest, paliwo dochodzi - zalane świece. I na tym stanąłem. Za rady z góry dzięki.
    Pozdrawiam
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Rozrząd sprawdzony? W instalacji nie widać śladów przeróbek?
    paweltaki
    Level 12  
    Rozrządu nie sprawdzałem, jest to 16V a wiec jeśli by był źle ustawiony to by kompresji nie było. Po instalacji nic nie widać aby była uszkodzona.
    zapomniałem dodać w pierwszym poście że auto ma gaz sekwencję - ale to chyba wpływu nie ma skoro odpalało a nie odpala.
    pozdrawiam
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Popatrz czy przewody w ECU trafiają w odpowiednie piny. Możliwe że i na cewce zamienione.
    ECU = cewka.
    C14 = 3
    D14 = 4
    bula2385
    Level 1  
    witama mam taki problem kupilem opla tigre 1.4 16v 1995rok po zalaniu doprowadzilem se ja do stanu dobrego powymienialem wszysttko co bylo trzeba oleje filtry ipt osuszylem mialem zepsuty immo a komputerze zanioslem do naprawy i mi go zrobili autko odpala ale tylko jak mu psikne ten auto starter a tak niechce muwia mi ze niby mi sie wtryski nie otwieraja czy jest mozliwosc jakos tego sprawdzenia czy musze nowy komputer kupic z kluczykiem stacyja i ta wiazka immo
    majsster
    Level 22  
    Hmm ja radze na samym początku sprawdzić rozrząd, ściągnąć kółka i zobaczyć czy kliny są całe a później grzebać w elektryce itp. Pozdrawiam