Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinCC v6 i licencja po wymianie dysku

viper_lasser 14 Cze 2012 12:42 1293 5
  • #1 14 Cze 2012 12:42
    viper_lasser
    Poziom 17  

Witam
    W komputerze przemysłowym niestety padł mi dysk. Na szczęście miałem kopie systemu więć przywróciłem je na inny dysk.
    Wszystko jest prawie dobrze bo przy uruchamianiu wincc wyskakuje mi błą.

Your software licence has expired!
    Please obtain a valid licence.

Co mogę zrobić żeby mi ten błąd nie występował. Zauważyłem że z powodu tego błędu nie mam niestety komunikacji po tcp.

0 5
  • Relpol
  • #2 14 Cze 2012 13:41
    315-2DP
    Poziom 17  

viper_lasser napisał:
    Witam
    W komputerze przemysłowym niestety padł mi dysk. Na szczęście miałem kopie systemu więć przywróciłem je na inny dysk.
    Wszystko jest prawie dobrze bo przy uruchamianiu wincc wyskakuje mi błą.

Your software licence has expired!
    Please obtain a valid licence.

Co mogę zrobić żeby mi ten błąd nie występował. Zauważyłem że z powodu tego błędu nie mam niestety komunikacji po tcp.

To jest problem. ;-) Licencja na WinCC to licencja softwarowa przenośna. Jeśli poleciał Ci dysk to straciłeś i ją. Sama instalacja WinCC to mało. Musisz jeszcze dograć licencję. Wtedy ten błąd zniknie.

W pudełku od WinCC powinna być dyskietka z kopią zapasową 14-dniową. Co do głównej licencji to musisz ją odzyskać przez kontakt z Siemensem. Ja robiłem to swego czasu, ale nie wiem jakie mają teraz procedury.

0
  • Relpol
  • #3 14 Cze 2012 13:47
    viper_lasser
    Poziom 17  

Może się do końca jasno nie wyraziłem ale mam gotowe obrazy zainstawanego systemu (niemiecki windows xp + wincc v6.02 + licencjami w katalogu AX NF ZZ.

Licencji w pudełku nie mam bo cała automatyka (szafa + komputer przemysłowy) firma zakupiła z tzw. demobilu..

Wydaje mi się że musi być jakaś specjalna procedura aktualizacji licencji po zmianie dysku ale nie jestem pewien...

0
  • #4 14 Cze 2012 15:57
    Rkarcz
    Specjalista Automatyk

Jeśli możesz wyjść do Windowsa, to otwórz Automation Licence Managera lub AuthorsW - nie wiem co było aktualne dla tej wersji WinCC. Zrób jakiś zrzut ekranu, podeślij go na forum - to nam się bardziej rozświetli z czym masz problem.

0
  • #5 14 Cze 2012 23:17
    kemot55
    Poziom 30  

A rozmiar dysku się przypadkiem nie zmienił?
    Czym był robiony obraz i co go odtwarza. Kiedyś w to wniknąłem dogłębnie i problemem może być "bad_sektor" tworzony sztucznie na dysku w czasie autoryzacji.

0
  • #6 15 Cze 2012 08:57
    viper_lasser
    Poziom 17  

Wyskakuje mi błąd

Die Nutzungszeit Ihrer Software-Lizenz ist abgelaufen!
    WinCC wird beendet!

Rozmiar dysku prawdopodobnie się zmienił

A o to licencje na komputerze przemysłowym

WinCC v6 i licencja po wymianie dysku

0