Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML 1660 - brak komunikacji z PC

14 Cze 2012 13:14 1505 3
  • Poziom 9  
    Witam. Stałem się posiadaczem Samsunga ML 1660 do którego "fachowiec" chciał wgrać alternatywne firmware (reset chipa zliczającego) Oczywiście prawdopodobnie źle wykonał jakieś czynności i uwalił drukarkę. Drukarka po podłączeniu i włączeniu przyciskiem reaguje zapaleniem się zielonej diody a po chwili pojawia się specyficzne piszczenie. Niestety pc nie wykrywa żadnego urządzenia. Próbowałem różnych konfiguracji przy włączaniu (trzymanie print screna) ale nic to nie daje. Czy jest jakaś metoda na wgranie firmowego firmware? Może można zrobić jakiś reset? Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 19  
    nitka1 napisał:
    Witam. Stałem się posiadaczem Samsunga ML 1660 do którego "fachowiec" chciał wgrać alternatywne firmware (reset chipa zliczającego) Oczywiście prawdopodobnie źle wykonał jakieś czynności i uwalił drukarkę. Drukarka po podłączeniu i włączeniu przyciskiem reaguje zapaleniem się zielonej diody a po chwili pojawia się specyficzne piszczenie. Niestety pc nie wykrywa żadnego urządzenia. Próbowałem różnych konfiguracji przy włączaniu (trzymanie print screna) ale nic to nie daje. Czy jest jakaś metoda na wgranie firmowego firmware? Może można zrobić jakiś reset? Będę wdzięczny za pomoc.

Jest możliwość wgrania oprogramowania do tej drukarki przez tzw tryb serwisowy. Należy mieć specjalny programator i odpowiednie narzędzia.
    Jestem w stanie Ci to naprawić jeśli drukarka się włącza i pojawia się na komputerze nawet jako nieznane urządzenie.

Jak coś to podeślij mi ją to zobaczę co da się zrobić.
  • Poziom 9  
    niestety komputer nie wykrywa nic - nawet po kombinacjach z przyciskami :(
  • Poziom 19  
    Więc niestety nic nie jestem w stanie z nią zrobić. Pozostaje Ci wymiana formatera na drugi.
    Jeszcze nie wiadomo czy reszta części będzie sprawna.

A może sprzedajesz ją na części? Ile byś chciał?