Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sygnalizator ASP 105 - brak sygnalizacji

knapek84 14 Jun 2012 13:57 1429 3
Optex
    knapek84
    Level 1  
    Cześć,

mam problem z moim systemem alarmowym.
    Integra 128 wlr
    czujki apd 100
    sygnalizator asp 105

Wszytko jest w sieci bezprzewodowej. Problem w tym, że po jakiś 2 miesiącach działania sygnalizator pokazuje od razu błąd (po odłączeniu zasilania - oddzielny zasilacz) że ma baterie rozładowaną, a w dloadx awaria jest następująca:
    Awaria baterii urz. bezprzewodowego: .... , moduł: płyta główna.
    Do tego syrena przestała działać - wszelkie naruszenia są wykrywane, manipulator sygnalizuje, ale syrena już nie daje znaku - ani optycznego ani akustycznego. Ale co ciekawe - jak ją odkręce - sabotaż działa i wysyła info do centrali.
    Przy podłączonym zasilaczu błędów brak - ale sygnalizator nadal nie reaguje...

Najzabawniejsze jest to, że syrena właśnie wróciła z serwisu, wymienili rezystor - tak było napisane na protokole, ale efekt bez zmian.

Może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem?

Będę wdzięczny za informacje.
  • Optex
    humek
    Level 32  
    Sprawdź nastawy sygnalizatora w sofcie centrali (zaloguj sygnalizator jeszcze raz) może to pomoże . Sygnalizator musi mieć oczywiście poprawne zasilanie.Jesli nie da się nic zrobić to proponuje kontakt z serwisem SATELA
  • Optex
    LiveCam
    Level 16  
    Co do tego zasilacza zgadzam się w 100% . Powiedziałeś że realizujesz to na innnym zasilaczu . Proponuje pomierzyć go i sprawdzić czy wszystko w nim jest w porządku . Problem z zasilacze do ASP 105 czy jakiej innej syreny , choćby Jablotrona jest mi znany. Widziałem magików którzy wykonywali takie instalacje na zasilaczach za 10 zł z rynku, a potem się zastanawiali dlaczego syrenka jest przepalona albo jakoś dziwnie się zachowuje.
    Więc bardzo możliwe że uszkodziłeś ją zasilaczem .
    SMDmaniak
    Level 23  
    Witam!

Banalne pytanie to czy masz zasilanie 12V DC a nie 17V AC. Mam taki sygnalizator i u mnie wystepowal ten sam problem jak go testowalem tylko na aku. Cos jest nie tak z ladowaniem!

pozdr