Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sygnalizator ASP 105 - brak sygnalizacji

knapek84 14 Jun 2012 13:57 1429 3
Optex
 • #1
  knapek84
  Level 1  
  Cześć,

  mam problem z moim systemem alarmowym.
  Integra 128 wlr
  czujki apd 100
  sygnalizator asp 105

  Wszytko jest w sieci bezprzewodowej. Problem w tym, że po jakiś 2 miesiącach działania sygnalizator pokazuje od razu błąd (po odłączeniu zasilania - oddzielny zasilacz) że ma baterie rozładowaną, a w dloadx awaria jest następująca:
  Awaria baterii urz. bezprzewodowego: .... , moduł: płyta główna.
  Do tego syrena przestała działać - wszelkie naruszenia są wykrywane, manipulator sygnalizuje, ale syrena już nie daje znaku - ani optycznego ani akustycznego. Ale co ciekawe - jak ją odkręce - sabotaż działa i wysyła info do centrali.
  Przy podłączonym zasilaczu błędów brak - ale sygnalizator nadal nie reaguje...

  Najzabawniejsze jest to, że syrena właśnie wróciła z serwisu, wymienili rezystor - tak było napisane na protokole, ale efekt bez zmian.

  Może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem?

  Będę wdzięczny za informacje.
 • Optex
 • #2
  humek
  Level 32  
  Sprawdź nastawy sygnalizatora w sofcie centrali (zaloguj sygnalizator jeszcze raz) może to pomoże . Sygnalizator musi mieć oczywiście poprawne zasilanie.Jesli nie da się nic zrobić to proponuje kontakt z serwisem SATELA
 • Optex
 • #3
  LiveCam
  Level 16  
  Co do tego zasilacza zgadzam się w 100% . Powiedziałeś że realizujesz to na innnym zasilaczu . Proponuje pomierzyć go i sprawdzić czy wszystko w nim jest w porządku . Problem z zasilacze do ASP 105 czy jakiej innej syreny , choćby Jablotrona jest mi znany. Widziałem magików którzy wykonywali takie instalacje na zasilaczach za 10 zł z rynku, a potem się zastanawiali dlaczego syrenka jest przepalona albo jakoś dziwnie się zachowuje.
  Więc bardzo możliwe że uszkodziłeś ją zasilaczem .
 • #4
  SMDmaniak
  Level 23  
  Witam!

  Banalne pytanie to czy masz zasilanie 12V DC a nie 17V AC. Mam taki sygnalizator i u mnie wystepowal ten sam problem jak go testowalem tylko na aku. Cos jest nie tak z ladowaniem!

  pozdr