Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Tecumseh HBP 40G z agregatem Bosh G1700 nie odpala

14 Cze 2012 14:54 5017 4
  • Poziom 9  
    Witam i proszę o pomoc.
    Mam problem z silnikiem Tecumseh HBP 40G. Jest on zamontowany z agregatem prądotwórczym Bosch G1700, silnik czterosuwowy z zapłonem iskrowym. Bardzo ciężko go odpalić a gdy zapali pracuje nie równo kicha i gaśnie. Podejrzany jest układ zapłonowy.Jak dobrze ustawić zapłon? Czy jest jakaś możliwość wymiany tego iskrownika na układ elektroniczny?
    Silnik Tecumseh HBP 40G z agregatem Bosh G1700 nie odpala Silnik Tecumseh HBP 40G z agregatem Bosh G1700 nie odpala Silnik Tecumseh HBP 40G z agregatem Bosh G1700 nie odpala Silnik Tecumseh HBP 40G z agregatem Bosh G1700 nie odpala
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Rycho T. dzięki za szybką odpowiedz.
    Świeca była wymieniana, klin na swoim miejscu, jeśli iskra jest to chyba nic nie pomoże wymiana kondensatora? Gaźnik był wymieniany na inny, więc raczej to nie to. Pozostaje zapłon który jest inaczej ustawiony niż Ty zalecasz, no i filtr powietrza, którego praktycznie nie ma gdy silnik zapali to jako tako chodził na 50% zamknięciu przepustnicy powietrza. postaram się ustawić zapłon tak jak zalecasz czyli platynki na 0,5 mm a wyprzedzenie chyba na ten pierwszy znaczek na krzywce? sprawdzę czy jest to 2,5mm. Miejsce wlotu powierza lekko przydławię jakimś materiałem filtrującym i zobaczymy co to da.
    Znalazłem Gościa który posiada jakiś układzik elektroniczny który montuje w miejsce platynek które wcześniej odłącza i wyrzuca twierdzi że w ten sposób naprawiał takie maszyny i działały b dobrze czy jest to możliwe bo skąd układ ma wiedzieć że trzeba akurat w tym a tym czasie dać iskrę? czy cena 100zł jest odpowiednia?
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Po ustawieniu zapłonu według Twoich wskazówek silnik zapala lecz jego praca nie jest stabilna. Najlepiej pracuje gdy przepustnica powietrza jest trochę zamknięta lecz praca jest nie równa, kicha w gaźnik i gaśnie, świeca jest zalana. Do filtra włożyłem materiał filtrujący. Jak zmniejszyć dawkę paliwa w tym gaźniku? Czy to jest kwestia regulacji gaźnika - lecz tam nie widzę zbyt wielu śrub regulacyjnych, tyko jedna chyba od powietrza, czy dalej kwestia zapłonu? Czy może pomóc ten układ elektroniczny? Typ gaźnika to PHD 2013A DELORTO z ręcznie ustawianym ssaniem.
    Pozdrawiam

Silnik Tecumseh HBP 40G z agregatem Bosh G1700 nie odpala Silnik Tecumseh HBP 40G z agregatem Bosh G1700 nie odpala