Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP home SP3 wisi podczas ładowania kart sieciowych.

14 Cze 2012 15:13 1363 3
  • Poziom 17  
    Witam
    Przeinstalowałem Windows XP home sp3 zainstalowałem wszystkie sterowniki z oryginalnej strony www zrobiłem upgrade windowsa i tu pojawia sie problem windows wisi po starcie a mianowicie.

Ładuje się widnows wybieram konto użytkownika obojętnie które, pulpit laduje sie ikonki widać da się uruchomić explorator windows i drobne aplikacje, na pasku koło zegarka ładują się aplikacje do ekranu program antywirusowy ale problem pojawia się podczas ładowania kart sieciowych niestety windows wisi i pracuje bardzo wolno karty sieciowe nie zostały załadowane nie można wejść poprzez panel sterowania do ustawień kart sieciowych.
    Czasami po jakimś czasie 10-20 minut nagle komp odżywa, karty sieciowe ładują się i wszystkie programy uruchamiają każdy proces który wykonałem nagle rozpoczyna się i komputer pracuje super ale tak jest bardzo rzadko.

W kompie są dwie karty sieciowe RJ45 internet (zintegrowana AsRock 4core1600-D800) i WiFi (AirLive WT-200PCI) most wifi do wagi elektronicznej.

W trybie awaryjnym z obsługą sieci komputer pracuje stabilnie i wszystko ładuje się błyskawicznie.
    Instalowałem windowsa 2 razy, zauważyłem że po zrobieniu upgrade windowsa zaczyna się tak dziać, tylko który to proces ?
    Wypinałem kable od kart sieciowych: bez zmian
    Wyciągnąłem kartę WiFi i wyłączyłem kartę RJ45 w biosie: bez zmian
    Wymieniłem na nowy zasilacz i pamięć ram: bez zmian
    Załadowałem ustawienia default w biosie: bez zmian
    Odpiąłem FDD i CDROM: bez zmian

Jakiś proces nie może się uruchomić i pewnie blokuje cały komputer, tylko jaki to jest proces jak to sprawdzić ??

Proszę o pomoc bo już 3dni się męczę z tym komputerem a jest on bardzo potrzebny w firmie do pracy.
  • Zasilacze UPS
  • Zasilacze UPS

• Poziom 43  
    Zacznij od czystego rozruchu - http://support.microsoft.com/kb/310353/pl - i jeśli wszystko będzie przebiegać poprawnie, kolejno włączaj komponenty. To dość czasochłonne, ale chyba najprostsze do wykonania. - Potem już tylko sprawdzanie innych sterowników czy co tam wyjdzie.
  • Poziom 17  
    Matuzalem napisał:
    Zacznij od czystego rozruchu - http://support.microsoft.com/kb/310353/pl - i jeśli wszystko będzie przebiegać poprawnie, kolejno włączaj komponenty. To dość czasochłonne, ale chyba najprostsze do wykonania. - Potem już tylko sprawdzanie innych sterowników czy co tam wyjdzie.

Na chwilę obecną uporałem się w taki sposób że nie zrobiłem aktualizacji windowsa i póki co wszystko działa, wyłączyłem aktualizacje zainstalowałem wszystkie programy i sterowniki, działa stabilnie i bardzo szybko ale osobiście wolał bym zrobić UPA, ale na razie tego nie robię.

Dzięki za tą podpowiedz na pewno z niej skorzystam bo często spotykam się z problemami rozruchu windowsa itp.

Jak będę miał więcej czasu to przetestuje metodę czystego rozruchu.

Pozdrawiam.