Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum E-Tech Euro 3 2002 czujniki wałku i wału

14 Cze 2012 16:54 3066 8
  • Poziom 25  
    Auto jak w temacie wkręca się do około 1500 obrotów i tak jak by gasło spadnie trochę i znów wkręca się do 1500 podobno jak się bardzo nagrzeje to nawet i przy 1000 przerywa.
    Wywala błędy czujnika wału (utrata sygnału na uruchomionym silniku) i czujnika wałka. Czujnik wału nowy oryginalny wałka też podmieniany. Zrobione nowe wiązki od czujników do sterownika.
    Jak odepnę jeden czujnik nie ważne który auto ciężko pali ale chodzi normalnie nie przerywa wkręca się do 2000 bez żadnego problemu.
    Odkręciłem rozrusznik zamach wygląda ok czysty bez rdzy.
    Za każde info będę bardzo wdzięczny bo w niedziele auto musi jechać, więc mam mało czasu.
  • Poziom 17  
    Cześć.

Sprawdź instalacje pod sterownikiem silnika.
    Trudny temat. Dobrze obejrzeć przebiegi czujników oscyloskopem.
    Może być coś z rozrządem. Może być też słabe ciśnienie paliwa przy rozruchu.
    Trzeba by zmierzyć manometrem.
  • Poziom 20  
    gdy jest odpięty czujnik wałka pompek czyli ten który pełni zadanie czujnika wałka rozrządu autko pracuje normalnie tylko ciężko odpala podaje mi to na jakąś dziwnie niepoprawną synchronizację może coś z rozrządem coś co mogło spowodować powstanie różnicy w położeniu kuł zębatych czy czujnika wału bądź pąpek
    A od kiedy taki problem i w jakich okolicznościach powstał
  • Poziom 25  
    powstał nagle powie i ktoś jak dokładnie sprawdzić ustawienie wieńca na kole zamachowym??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Co ma ciśnienie paliwa do czujników wałka i wału??
  • Poziom 17  
    Ma wiele.

Gdyby nie miało nie kazał bym Ci tego robić.
  • Poziom 25  
    ok zaraz zobaczę a jakie to ciśnienie powinno być 4 bary??

ciśnienie zmierzone ale nie podoba mi się że skacze jak szalone ciężko zobaczyć wskazówkę która ma wahania od 2 do 5 bar tylko jeszcze poprawka na bezwładność po południu odpalimy z bańki zobaczymy co się stanie