Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nieużywany akumulator w wiertarce

14 Jun 2012 17:48 2065 3
  • Level 7  
    sporadycznie potrzebował bym wiertarko-wkrętarki akumulatorowej np.
    Link na działce albo w garażu. Czy przy użyciu jej parę razy do roku akumulator nie straci swojej pojemności dość szybko i za 2-3 lata będe musiał kupić nowy aku?

dzięki
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 31  
    Od 6 lat posiadam wkrętarkę 12V używana do domowych robót właśnie black deckera. 3 miesiące temu jeden z akumulatorów dostał zwarcia uszkadzając zasilacz (spalił się termik w trafie). Drugi akumulator trzyma swoje napięcie do tej pory a ładuję baterię teraz prostownikiem, czasami nie używam miesiąc i napięcie drastycznie nie siada - 1V - 2V. Miałem też wkrętarkę 14.4V, działała bez zarzutu i pewnie byłoby tak do dzisiaj ale ukradli mi ją. Akumulatory również 6 letnie i używane wszystko sporadycznie. Posiadam też wkrętarkę z biedronki, gdzie na akumulatory nie udzielają gwarancji, 18V bateria a w środku małe 1,2V chińczyki. Niecałe pół roku i zrobiłem zasilacz do prądu. Porównanie masz.
  • Level 34  
    Czy aby wypić piwo kupujesz browar? Po to aby wkręcić sporadycznie jeden wkręt na rok nie inwestuje się 3 stów, jaki koszt tego wkrętu, lepiej kup śrubokręt i ręczną wiertarkę. Po stokroć się zwrócą.
  • Level 13  
    majster-klepka07 wrote:
    Czy przy użyciu jej parę razy do roku akumulator nie straci swojej pojemności dość szybko i za 2-3 lata będe musiał kupić nowy aku?

Z pewnością spełni ten wymóg wiertarka firmy Milwaukee - obecnie najlepszy sprzęt akumulatorowy na rynku. Tylko szkoda, żeby taki sprzęt leżał bezczynnie przez większą część roku.