Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 potrzebne inf. na temat instalacji Rajdy

Bojka1838 14 Cze 2012 19:04 1676 9
  • #1 14 Cze 2012 19:04
    Bojka1838
    Poziom 7  

Witam
    Na początek powiem że mój Peugeot to model 206 z 2001 roku z silnikiem 1.6 16V 109KM w wersji XS.
    Potrzebuje inf.na temat możliwości skrócenia, wywalenia z instalacji niepotrzebnych kabli, buduje rajdówkę i chcę usunąć z instalacji mojego Peugeota ABS, Klimatyzację, tylną wycieraczkę, czujnik wstrząsowy, lampkę w bagażniku itp.lampki, całą wiązkę od napinaczy pasów i systemu związanego z poduszkami. Chcę wywalić wszystko co mi zbędne, zostają elektryczne szyby, nagrzewnica i wspomaganie...
    Z tego co słyszałem wywalając tylną wycieraczkę przednie przestaną działać?? I właśnie tu są schody, dlatego bardzo proszę o rady, całą instalację mam już rozłożoną w garażu na podłodze.

• #2 14 Cze 2012 19:25
    przem27
    Poziom 29  

Trochę mało danych odnośnie ABS i klimy, co do wycieraczki to odcinając tył przód powinien normalnie działać, szkoda że to rozłożone bo lepiej było by najpierw poeksperymentować, uzupełnij profil skąd jesteś spróbujemy coś radzić.
    pozdr

• #3 14 Cze 2012 19:42
    Bojka1838
    Poziom 7  

Jestem z Mazur, a dokładniej Giżycko.. W sumie jest w tym trochę racji, mogłem poeksperymentować ale teraz mam łatwy dostęp do całej wiązki i mogę zająć się karoserią itd. dużo jest do zrobienia..
    Hm a jakie dane się przydadzą??
    I jak jest z odchudzaniem wiązki z tych zbędnych podzespołów? Muszę uważać na coś? boję się że odcinając jakiś podzespół inne przestaną działać..
    Pozdrawiam

• #4 14 Cze 2012 20:02
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dobra, a schemat elektryczny pojazdu masz? Z niego widać, co można wycinać i jak.

• #5 14 Cze 2012 20:38
    Bojka1838
    Poziom 7  

Tak mam różne schematy pobrane z forum, lecz za bardzo się w tym niestety nie orientuję stąd moje pytania tutaj do bardziej doświadczonych użytkowników...

• #6 14 Cze 2012 21:30
    przem27
    Poziom 29  

Bojka1838 napisał:
    Hm a jakie dane się przydadzą??

Na przykład czy manualna klima czy automat?

który ABS ?

Tak czy siak pewnych eksperymentów nie ominiesz bo mimo schematów nie wiadomo jak zachowa się sterownik silnika po utracie komunikacji z modułem ABS na przykład, uważam że francuzy są wredne pod tym względem.
    pozdr

• #7 14 Cze 2012 21:48
    Bojka1838
    Poziom 7  

Dziękuje za chęć pomocy ;) Klimatyzacja jest manualna a jeśli chodzi o ABS to jest to moduł o symbolu BE firmy Ate.. Hm osobiście myślę że jeśli jest wersja bez absu czy klimy to nie powinno być kłopotu, tak samo jak wiązka np.do elektrycznych lusterek jest w samochodzie a ja ich na wyposażeniu nie miałem, nie wiem czy mam rację, wolę się upewnić żeby niczego nie zepsuć...

• Pomocny post
    #8 15 Cze 2012 23:05
    przem27
    Poziom 29  

Nie do końca tak jest, może się zdarzyć że np. sterownik silnika będzie wywalał błąd nie widząc sterownika np ABS i tym samym będzie odcinał obroty na pewnym poziomie (nie mówię że w tym przypadku tak będzie ale że może) to że producent ułożył kabelki to jedno ale sterownik programowo nie widzi urządzenia więc tak jakby go nie było, a jeśli wytniesz to już inna historia, ale to już może Przemo Mod coś doradzi on bardziej we francuzach.
    pozdr

• #9 16 Cze 2012 00:15
    ladamaniac
    Poziom 37  

Najpierw sprawdź w homologacji co możesz wywalić. Do czego ta rajdówka, KJS, RPP, RSMP, GSMP, upalanie u babci po oranisku. Sterownik silnika ori, czy standalone? Masz z tyłu korektor siły hamowania czy ABS to załatwia?

• #10 16 Cze 2012 15:18
    Bojka1838
    Poziom 7  

O homologacje się nie martwię w tym wypadku..
    ABS załatwia wszystko z tego co wiem ale mam już full kompletną instalację hamulcową wraz z korektorem siły hamowania itd. lecz tu nie o tym mowa.
    Potrzebuję fachowej porady co mogę i jak wywalić?? z tych zbędnych rzeczy żeby to później wszystko chodziło bez wymiany kompa na tym etapie, ewentualnie wchodzi w grę dostrojenie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo