Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator wysokich częstotliwości.

14 Cze 2012 20:20 3748 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam pytanie odnośnie generatora sygnału na ATtiny13. Otóż generator ma być na naprawdę wysokie częstotliwości (od 10Hz do 99.9MHz) i jednocześnie na ATtiny13. Stworzyłem mniej więcej coś takiego i nie jestem pewien czy to się "trzyma kupy". Przyciskami P1 i P2 steruję częstotliwością góra/dół.

Generator wysokich częstotliwości.

Pytania - czy schemat jest poprawny i będzie to działało, oraz co powinienem zmienić w układzie w przypadku zmiany tranzystorów na TTL?

Pozdrawiam, Piotr.
  • Poziom 21  
    I to ten attiny13 ma wykrzesać z siebie 99,9MHz? Coś mi się nie wydaje...
  • Poziom 43  
    Jak według Ciebie mato działać, jaką funkcję ma pełnić procesor.

Jak sądzisz jeśli by zmieniać rezystancję dowolnego rezystora od 66Ω do 660MΩ to układ mógł by pracować? - a w takim zakresie ma się zmieniać się reaktancja kondensatora 24pF.
  • Poziom 9  
    ATtiny ma tylko wysyłać napięcie z PWM'a które następnie ma być wzmacniane oraz ma umożliwiać regulację częstotliwości góra/dół (z kodu programu).

Pozdrawiam, Piotr.
  • Poziom 36  
    AVE...

Może tak zacznij najpierw od generatorów z obwodem LC? Potem obacz, jak i do czego służą warikapy, a potem kombinuj dalej? Bo ten układ jest bez sensu. Ponadto tranzystory 2N2222 raczej nie będą pracować w paśmie do 100MHz...

Obacz tu: http://www.qsl.net/va3iul/High_Frequency_VCO_.../High_Frequency_VCO_Design_and_Schematics.htm