Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie głośników logitech x-530 do telewizora philips 8650

14 Cze 2012 21:11 9611 5
  • Poziom 7  
    Witam
    Jak w temacie. Mam telewizor philips 8650 i chciałem do niego podłączyć głośniki komputerowe logitech x530

Dokupiłem do przejściówki chich i niestety głosniki nie działaja, tv dalej "chodzi " na swoich.

Czy w ogóle jest możliwe skuteczne podłączenia takiego zestawu by prawidłowo działał?
    w tlewizorze mam takie wejscia /wyjscia

taka jest przejsciówka

a tak wyglada tył od głośników x530

Prosiłbym o łopatologiczne wyjaśnienie i pomoc bo kompletnie sie nie znam na takim sprzecie. Nie kupiłem go tylko dostałem i w sumie chcialbym go wykorzystac w w/w sposób robiąć z tego jakies zestaw głosnikow , zamiast standardowych wbudowanych w tv
  • Poziom 9  
    audio L ==== R w TV (biały /czerwony) z biały - czerwony w logitech i powinno smigać = ja tak mam tylko na innym zestawie = creative
  • Poziom 9  
    Spróbuj podpiąć tak jak podpinasz do komputera - we wtyk słuchawkowy. Będziesz potrzebował przejściówki z 5.1 na 2.1
  • Poziom 7  
    @ JHK - przejsciowki 5.1 na 2.1 ale wtedy cala 5tka glosnikow bedzie grała jak jeden glosnik?? nie ma mozliwosci zrobic z tego czegos w rodzaju "prawdziwego" 5.1

@ kabanski - kubilem kabel chinch i jak widac na zdjeciu podpiałem czer do czerw bialy do bialego - i wpialem w odpowiednie gniazda L i R w tv ale nie dziala.

jak podlacze pod sluchawki to dziala tylko jedna grupa glosnikow, albo tyl, albo przod albo centrralny z subwooferem.

poza tym w ten sposob nie moge sterowac glosem glosnikow z pilota telewizora. troche malo wygodne jest sterowanie przez pokretlo na glosniku.
  • Poziom 9  
    Uzyskasz wtedy tzw efekt podwójnego stereo. Nie będzie to 5.1 niestety.
    Sprawdź jeszcze czy chinche te podpięte do adaptera, którego już mas,z sa dobrze dociśnięte. Ew sprawdź sprawność tego adaptera, np jeżeli masz taka możliwość podmieniając go na inny.
    Prawdziwego 5.1 na tym telewizorze raczej nie uzyskasz, dlategusz, że nie ma on systemu np Dolby Digital.
    Jest możliwość podpiąć głośniki 5.1 do DVD z Dolby Digital, DTS lub DBL.
  • Poziom 7  
    no to lepsze to podwojne stereo niz nic tylko jak je uzyskac skoro w ogole tv "nie wykrywa" tych glosnikow.
    spróbuje podlaczyc do bluraya philipsa , z tym że w blurayu tez są tylko dwa wejscia na chinch identyczne jak w tv

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Kolega poprawi, czy kosz?
    (dj-MatyAS)