Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mińsk - nowa uszczelka i brak docisku

14 Cze 2012 22:08 4249 5
  • Poziom 2  
    Mam starą lodówkę Mińsk. Od jakiegoś czasu drzwi nie zamykają się prawidłowo - pozostaje mała szczelina. Wymieniłem uszczelkę na nową. Niestety problem nie został rozwiązany. Wciąż brakuje "docisku" - co może być przyczyną i jak to naprawić?
  • Poziom 40  
    Proponuję sprawdzić i ustawić na zawiasie drzwiczek.
    Po założeniu nowej uszczelki większy docisk jest przy tym elemencie a przy klamce wtedy jest szczelina.
  • Poziom 2  
    niestety szczelena jest w dolnej części drzwi, sprawdzę (lodówka jest na działce) ale wydaje mi się, że zawias dolny nie jest regulowany
  • Poziom 36  
    Sprawdź zawiasy, koniecznie zdejmij drzwi, tam są takie wkładki plastikowe i raczej ich już nie ma (zwłaszcza dolna), nie do zdobycia, sam znalazłem na elektrośmieciach, górne zazwyczaj są OK (dwie wymontowałem z dwóch lodówek) a dolne (dolna i górna identyczne) po latach wycierają się.
  • Poziom 20  
    Jeśli szpara jest na dole lub na górze to masz wypaczone drzwi-zawiasy zostaw w spokoju,nie ruszaj bo same się nie przesunęły.Jeśli szpara od dołu to lekko otwórz drzwi,zaprzyj nogą na dole i mocno pociągnij za górę drzwi ręką.Następnie spróbuj czy już jest dobrze.Jeśli nie ,to powtórz .Jak uszczelka będzie dolegać w miarę dobrze ,otwórz drzwi całkiem i polej uszczelkę do okoła wrzątkiem( 0,5 litra),następnie zamknij i nie ruszaj przez 1 godzinę.Szkoda było pieniędzy na nową -tak trza było zrobić ze starą.
  • Poziom 2  
    Wykonałem wszystko według wskazań Antekcha. Dziękuję - wygląda na to, że problem rozwiązany :)