Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka ariston LI460 nie myje , migają diody 2 i 3

ttoip 15 Jun 2012 07:27 9278 8
 • #1
  ttoip
  Level 16  
  jak w temacie zmywarka nie myje , startuje pobiera wodę , potem słychać buczenie ( nie wiem prawdopodobnie pompa myjąca nie działa ) potem długo cisza i cisza , po otwarciu drzwiczek w zmywarce jest woda i migają diody 2 i 3. Nigdzie nie znalazłem opisu tego kodu , nie wiem gdzie szukać usterki (być może to pompa myjąca , przewertowałem fora i są informacje że to częsty problem tej zmywarki , ale inny jest kod diagnostyczny). Proszę o jakiekolwiek wskazówki.
  PZDR
 • #3
  ttoip
  Level 16  
  ok , a co to może oznaczać ?? czego mam się czepić , coś przeczyścić czy ??
 • #5
  ttoip
  Level 16  
  wodę wylewa bez problemu filtry sprawdzałem (tzn wiem o jednym filtrze tym w komorze zmywarki wyciąganym z "trójkątnym" sitkiem) , czyściłem przemywałem, niepokoi mnie to "buczenie" po nabraniu wody.
  bardzo dziękuję za odzew.
  PZDR
 • Helpful post
  #6
  czolgista
  Level 27  
  Możesz mieć coś przyblokowanie , przechyl ją na chwilę i zobacz czy woda z pod niej nie wyleje się .Sprawdż jeszcze ciśnienie wody długi czas nabierania też ma znaczenie z tym kodem błędu .
 • #7
  ttoip
  Level 16  
  bardzo dziękuję za wszelkie sugestie , muszę ją zatem "wydłubać" z zabudowy aby móc coś dalej popchnąć , chyba do poniedziałku nie dam rady
  PZDR
 • Helpful post
  #8
  Trull
  Level 28  
  Podstawowe pytanie czy słychać pracę zmywarki ( chlapanie wody w komorze) . To buczenie może oznaczać że masz zablokowaną bądź zatartą pompę myjącą. W niektórych modelach pod dolnym śmigłem zamontowany jest hydrostat ciśnienia wody w układzie myjącym (przy pompie). Jeśli nie uzyska właściwego ciśnienia to wywali błąd.
 • #9
  ttoip
  Level 16  
  zmywarka rozebrana.
  Silnik pompy myjącej nie kręci się "buczy" , sprawdzony kondensator - brak pojemności (wyparował) po zmianie kondensatora silnik działa , wygląda na to że jest ok. Serdecznie dziękuję za wszelkie porady.

  Reasumując w podobnych przypadkach jeżeli jakiś silnik w urządzeniu AGD nie kręci się a wydaje odgłos charakterystycznego "buczenia" a w pobliżu jest kondensator sugeruję najpierw sprawdzić kondensator.
  W w/w zmywarce jest to kondensator o pojemności 5uF/420V.

  zamykam temat.
  PZDR