Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop toshiba satelitte L350 jak uruchomić partycję recovery system vista?

15 Cze 2012 10:04 8297 13
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam laptopa jak w temacie - widzę, że siedzą tu tęgie głowy :-)
    Mam problem - laptop jest orginalny, ale troszkę juz zwolnił i chciałem uruchomić system na nowo z partycji recovery. Niestety okazało się, że nie mogę - nie ma takiej opcji - prawdopodobnie coś popsułem. Jakiś czas temu próbowałem oczyścić sobie system ręcznie i usunąłem jakiś zapewne jakiś ważny plik - po czym komputer nie dał się uruchomić. Uruchomiłem go dopiero po zastosowaniu orginalnej płytki Vista (z innego komputera). Płyty recovery niestety wypaliłem już po tym fakcie (mądry Polak po szkodzie). W Toshibie zaoferowano mi tylko zakup płytki recovery za 35euro. Na dysku E gdzie mam partycję recovery nic nie kombinowałem. Czy są szanse na przywrócenie systemu początkowego czy czeka mnie zakup? Może pomożecie? Z gory dziękuję
  • Poziom 14  
    Trzymaj wcisniety klawisz 0 (zero) przy wlaczaniu laptopa.
  • Poziom 8  
    dziobas napisał:
    Trzymaj wcisniety klawisz 0 (zero) przy wlaczaniu laptopa.

Niestety nie pomoglo - laptop tylko piszczy. Jeszcze jakieś koncepcje?
  • Poziom 14  
    Odpalic z Hirens boot cd, uruchomic Acronis partition manager i zmienic partycje Recovery na 'active'. Czasem pomaga
  • Spec od komputerów
    Nie zmieniaj partycji na aktywną ! Kolega dziobas nie ma pojęcia o czym pisze. Pokaż fotkę z zarządzania dyskami. Jak pliki obrazu nie są uszkodzone to będzie można przywrócić system do stanu jak po zakupie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    :-) jak już widzę Pana Linuksa to już wiem, że się uda :-)
    Czytałem jak Pan pomógł innym i szacunek dla Pana. Jakie zdjecie mam zrobic? z gory dziekuje
  • Poziom 43  
    maciejww napisał:
    Jakie zdjecie mam zrobic?

przecież jest napisane:
    linuks napisał:
    Pokaż fotkę z zarządzania dyskami

zrób screen całego ekranu zarządzania i wstaw na forum.
  • Poziom 8  
    Witam.
    Nie wiem czy to ale to zrzut ekranu z ta partycja.

Dodano po 7 [minuty]:

jeszcze sam zrzut
    laptop toshiba satelitte L350 jak uruchomić partycję recovery system vista?
  • Poziom 18  
    Mam lapka Toshiba L500 i u mnie recovery jest na partycji "D" a za nią dopiero DVD. Może to jest problemem i nie znajduje plików choć z tego zrzutu to katalogi z plikami są więc raczej problemem może być jakieś namieszania w MBR.
  • Poziom 8  
    Dzięki Artaa.
    Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że zarządzanie pisanę przez "ą" zwraca nieco inne wyniki. Ale dzięki. Oto zrzuty ekranu

laptop toshiba satelitte L350 jak uruchomić partycję recovery system vista? laptop toshiba satelitte L350 jak uruchomić partycję recovery system vista?

dzięki
  • Spec od komputerów
    Podaj wynik komendy.
    imagex /info e:\hddrecovery\swimg\nazwaplikuxsp.swm
    Nazwę pliku wpisz taką jak jest u ciebie.
    Zrób dysk naprawy systemu jeżeli jeszcze nie masz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    gdzie mam wpisać tą komendę i który plik wybrać bo mam ich 6 :-(