Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Panasonic SA-HT1500 - brak głosu

15 Cze 2012 11:25 1318 3
  • Poziom 13  
    Witam
    DVD takie jak w temacie - prawdopodobnie zalane głośniki i poszło jakieś zwarcie, brak głosu na jakichkolwiek złączach - może ktoś miał juz taki przypadek i doszedł do tego gdzie siedzi układ odpowiedzialny za głos. Nadmienie ze po uruchomieniu zasilacza obraz mam , wszystko działa poprawnie.
    Proszę o pomoc bo ten typ elektroniki to nie moja bajka , i działam troszkę po omacku.
    Pozdrawiam
    Mirek
  • flexghzflexghz
  • Poziom 36  
    mirek305 napisał:
    Proszę o pomoc bo ten typ elektroniki to nie moja bajka , i działam troszkę po omacku.
    to polecam zwrócić się do kogoś kto się na tym zna zanim kolega narobi większe szkody niż te co są. Zalanie sprzętu tak samo jak uderzenie pioruna daje niestandardowe uszkodzenia równie dobrze mogą być uszkodzone końcówki mocy co zalany i uszkodzony procesor też może blokować dźwięk.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 13  
    Witam
    dzięki za odpowiedź co nie wnosi nic do tematu- wymieniam układy BGA naprawiam maszyny przemysłowe z powodzeniem więc i z DVD sobie poradzę proszę tylko o wsparcie który klocek i gdzie pomierzyć a co do końcówy mocy to właśnie o nią pytałem gdzie siedzi ? skąd leci sygnał - to mnie naprowadzi na resztę - prosze się nie martwić czy wymienię procesor z 128 nogami - lub jesli jest zablokowany to prosze o sekwencje resetu i przywrócenia do ustawień fabrycznych, jeśli trzeba któraś kość przeprogramować to proszę o wsad.

dzięki, pozdrawiam
    Mirek

PS egon42 - jeśli naprawialeś podobne uszkodzenie to się podziel wiedzą a nie nabijaj nieistotnych postów- jeśli nie chcesz na formum to napisz na PW też będe wdzięczny
  • Poziom 36  
    Jak problem sprawdzić z jakiego układu wychodzi sygnał na głośniki i już wiesz jaka jest końcówka mocy szukasz jej aplikacji na necie i już masz opisane wejścia i wyjścia tego układu jak masz wejścia to patrzysz na jaki układ regulacji i tak dalej. Układ GBA wymienić potrafi wymienić prawie każdy kto ma jako taką smykałkę do pracy manualnej jak mu pokazać co i jak i da się do tego narzędzia, ale stwierdzić czy taki układ z 128 nogami jest uszkodzony czy nie to już jest sztuka bo może być uszkodzony ten układ może być uszkodzony 1 z 50 elementów podłączonych do tego układu może być uszkodzony układ 3 układy dalej ale podający sygnał na ten układ a może i zasilacz powoduje blokowanie pracy innego układu. Jak już pisałem
    egon42 napisał:
    Zalanie sprzętu tak samo jak uderzenie pioruna daje niestandardowe uszkodzenia
    i nic nie da powiedzenie który układ jest od głosu bo z reguły nie jest to 1 układ tylko kilka np. 1 to końcówka mocy inny układ reguluje siłę i barwę głosu inny może przełączać źródła sygnału jest jeszcze układ mute no i zasilacz gdzie są często różne układy porównujące napięcia i jeżeli coś jest nie tak to coś jest blokowane np. układ mute i w efekcie nie ma głosu. Jak kolega miał uszkodzony zasilacz to zależy od tego jak zasilacz się uszkodził mógł przestać pracować a mógł ruszyć na maxa dać za duże napięcia co mogło spowodować mniej lub bardziej rozległe uszkodzenia układów tranzystorów jak i elementów pasywnych.
    mirek305 napisał:
    jeśli naprawialeś podobne uszkodzenie
    Przy zalaniu nie ma podobnych uszkodzeń każde jest inne bo woda inaczej się rozleje i spowoduje inne uszkodzenia.