Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR AKAI - VSG445. Potrzebny bin do pamięci 24C04 od VCR AKAI VS - G445.

andrewb 14 Jan 2005 13:31 1998 12
 • #3
  klak
  Level 12  
  Aby wejść w tryb serwisowy należy:na vcr nacisnąć jednocześnie reset,power i stop,puścić reset jako pierwszy
 • #5
  klak
  Level 12  
  U mnie na samym dole pod przyciskami-mała dziurka na np.szpilkę
 • #7
  klak
  Level 12  
  Ważne są litery na końcu nazwy modelu,których nie podałeś,np.EDG,EO....
 • #8
  andrewb
  Level 14  
  Ten magnetowid posiada na końcu symbol EDG. Wszedłem w service i wyświetliło mi FFFF 0000. Co dalej z tym robić?!
  Może zacznę od początku. Przyniesiono mi sprzęt na brak IV pasma. Po sprawdzeniu nie pojawiało sie napięcie przełączające na głowicy. Sprawdziłem elementy za to odpowiedzialne. Nie znalazłem nic uszkodzonego.
  Postanowiłem zmienić pamięć. Założyłem pustą. Wtedy straciłem wszystkie pasma. Co najgorsze stara pamięć, gdzieś mi zginęła. Nie znalazłem BINu do tego modelu. Więc spytałem na forum o bin i o tryb servisowy. Jak się odezwałeś pojawiła się iskierka nadziei na naprawę. Jednak nie wiem czy można w trybie servisowym wyeliminować ten problem. Może się okazać ,że wsad jest niezbędny.
  Pozdrawiam.
 • #9
  klak
  Level 12  
  Na wyświetlaczu tego modelu powinno być 8symboli-oznaczają one kod modelu-dla niego to:3580bb02.I tak 35 to "address FF', 80 to"address F-",bb to "address Fd",a 02 to"address FC".Próbuj to ustawić naciskając naraz rew,ff i reset-puszczaj reset pierwszy.Przyciskami REW,FF ustaw dla każdego addressu jego wartość.
 • #10
  andrewb
  Level 14  
  W ostatnim poście, nie dopisałem ,że po zmianie pamięci straciłem także obraz z Video ( tj. taśmy). Udało mi się wejść w service i wpisać kody dla adresów jak napisałeś. Powrócił mi obraz z taśmy z paskiem na dole. Myslę że to kwestia synchronizacji drumu - czyba także w Service - niestety. Jednak co do pasm - nadal brak napięć przełączających na głowicy. Zauwazyłem że po weiściu w tryb service jest tam dużo adresów. Masz może opis czym zarządzają!? Czy możesz mi pomóc?!

  ANDREWB
 • #11
  klak
  Level 12  
  Mam servisówkę po ang. Jest dosyć zawiła:1.Po wejściu w tryb servisowy jak napisałem dla tego modelu wyświetla się 8 symboli-jest to jego FL.Gdy jest inne to na panelu naciskamy oba przewijania oraz reset,który puszczamy pierwszy.Powinno się wyświetlić FC-jako address oraz 02-jako data(jeśli jest inna to zmieniamy STOPEM i PLAY.Do pamięci wprowadzamy to REC-em na panelu.To samo powtarzamy dla pozostałych trzech "addressów".Przy "0000" wyłączamy z sieci.Załączamy,wkładamy kasetę i wchodzimy w tryb servisowy,wykonujemy PLAY i już z pilota przyciskami"< or >" ustawiamy tracking na 1F(położenie centralne) z całego zakresu od "00 do 3F".Przy 1F gdy kaseta na playu to trzymając PLAY na panelu wcisnąć reset pod spodem.Tyle mojego wolnego tłumaczenia,życzę powodzenia
 • #12
  andrewb
  Level 14  
  A czy byłaby możliwość abyś wysłał skany tej serwisówki. Moge ustawić tracking głowicy ale nadal pozostaje problem pasm TV. Podejrzewam ,że nie tylko ja bym z niej skorzystał ale i chłopaki z elektrody.

  Pozdrawiam.

  AndrewB
 • #13
  klak
  Level 12  
  Niestety nie mam skanera,ale w tej servis. nie ma więcej ,jest jeszcze coś o still o SP