Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dedra DESTi200 - przeróbka na mig oraz przystawka DC/AC

Gryszka B 15 Jun 2012 13:46 3012 1
    Gryszka B
    Level 17  
    Witam
    Kupiłem kilka dni temu spawarkę Dedra DESTi200. Czytałem sporo tematów o przeróbkach ale żaden z tematów nie był skończony, nie ma w żadnym odpowiedzi czy ktoś w końcu dołożył cokolwiek do tej spawarki. Strach coś pisać w tych tematach bo są z 2009 lub 2011 roku i administracja zamknie temat uznając za wykopalisko lub usunie mój post jak miało to miejsce niejednokrotnie.
    Zależy mi na dołożeniu do niej przystawki MIG/MAG oraz zrobieniu przystawki DC/AC do aluminium.
    Czy jest osoba której udało się zrobić konkretne przystawki, lub może ktoś podesłać linki z ukończonymi projektami
    polokokta55
    Level 11  
    Ja też w tym kierunku kombinuje , ponieważ mam stary inwerter Colt 1300 i nowszy Dedra DESTi200 .
    Miałem trochę roboty z blacharą w aucie i spawanie tigiem okazało się drogie , więc pożyczyłem miga.
    Ale tym migiem nie dało się spawać na niskim prądzie ,więc pokusiło mnie wywalić trafo główne i wsadzić "colta" ponieważ inwertery mają płynną regulacje prądu i w ten sposób jakoś pospawałem te auto.
    Auto zrobione , więc mam czas i zaczołem przeglądać internet żeby dopracować COLTA do spawania migiem.
    Tak jak piszesz jest tego masa ale konkretnych podpowiedzi do przerobienia inwertera na miga mało , a tym bardziej na konkretny model . Po przeprowadzonych eksperymentach i przeczytanych postach na tym forum , kierunek jest jeden ( obniżyć napięcie na wyjściu)